Powstał smartfon, któremu zarysowania są niestraszne

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2013 19:00
Firma LG wyprodukowała smartfon z zakrzywionym ekranem i zdolnością samoregeneracji. Kiedy urządzenie trafi na nasz rynek?
Audio
  • LG Flex to smartfon, który sam regeneruje obudowę
Północnokoreański smartfon, który prawdopodobnie został wyprodukowany w Chinach.
Północnokoreański smartfon, który prawdopodobnie został wyprodukowany w Chinach.Foto: youtube/Neal Shukla

LG Flex to kolejny z telefonów, które mają zakrzywiony ekran. Zdaniem producentów dzięki temu lepiej dostosuwuje się do rysów twarzy. Smartfon ten jest jednak przełomowy z innego powodu - jego obudowa się regeneruje! Temat poruszyliśmy w "Czwartym wymiarze".

- Telefon ma nie tylko zakrzywiony ekran i całą obudowę, ale także został pokryty taką powłoką, dzięki której sam się regeneruje - wyjaśnia Jan Blinstrub z "gadżetomania.pl". - W praktyce wygląda to w ten sposób, że jeśli telefon się porysuje, to po 2-3 minutach w temperaturze pokowej małe rysy powinny zniknąć. Pierwsi testerzy potwierdzają, że coś jest na rzeczy. Zapewne nie uratujemy telefonu, który uderzy o beton i porysuje się jakoś głęboko, ale drobne rysy powstałe w wyniku noszenia telefonu w kieszeni, powinny zniknąć.

Telefon trafił na razie w ręcę użytkowników w Korei Południowej. Kiedy będzie go można nabyć w Europie, na razie nie wiadomo.

(ac)

Czytaj także

Pochylone głowy - pokolenie znad smartfonów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2013 12:00
Technologie zmieniają nasze życie. Wnoszą wiele dobrego, ale też psują kontakty międzyludzkie. Zostaje pytanie czy to wina nowoczesnych wynalazków, czy nas samych, ich użytkowników.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Telefony komórkowe są niegroźne?

Ostatnia aktualizacja: 22.10.2013 19:19
Francuscy analitycy uznali, że telefony komórkowe, stacje przekaźnikowe oraz sygnał bezprzewodowego internetu nie szkodzą zdrowiu człowieka w sposób widoczny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Huawei zrobił smartfony dla tybetańskich mnichów

Ostatnia aktualizacja: 31.10.2013 15:36
Firma Huawei, potentat chińskiego rynku telekomunikacyjnej, obecny także w Polsce, wprowadza smartfony dla Tybetańczyków.
rozwiń zwiń