Psia myjnia? To możliwe!

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2014 18:36
Jak trzeba się nagimnastykować, by wykąpać bernardyna w niewielkiej łazience w bloku, wie tylko ten, kto tego próbował. Wyjściem z takiej sytuacji może być specjalna psia myjnia.
Audio
  • Jak działa psia myjnia? - materiał Anny Depczyńskiej (Czwórka/4 do 4)
Psia myjnia? To możliwe
Foto: Glow Images/East News

Na pomysł jej założenia wpadł Andrzej Kijewski, z zawodu architekt zieleni. W ten sposób chciał rozwiązać problemy swoje i swoich znajomych.

- Kiedyś miałem białego psa i czyszczenie go było naprawdę dużym problemem - opowiada Kijewski. - Zastanawiałem się, gdzie mógłbym go umyć, ale wszystkie tego typu usługi były drogie.

fot.Glow
fot.Glow Images/East News

Dlatego postanowił taki biznes założyć sam. Znalazł producenta maszyn, które były mu niezbędne, zaopatrzył się w odpowiedni sprzęt i wszedł na rynek.

Myjnia działa na podobnej zasadzie, jak te samochodowe, ale jest dużo delikatniejsza. - Inna jest przede wszystkim temperatura wody, której używamy - mówi Kijewski w "4 do 4". - Poza tym zmniejszona została ilość ultradźwięków, które słuchawka do mycia wytwarza. Ludzie ich nie słyszą, ale dla czworonogów są one bardzo nieprzyjemne.

Swój sprzęt młody biznesmen przetestował na ponad 200 psach. Myjnia okazała się strzałem w dziesiątkę. - A po kąpieli na psy czekają smakołyki, które stanowią nagrodę za ich cierpliwość - dodaje Kijewski.

(kd/mm)

Zobacz więcej na temat: Czwórka PSY zwierzęta

Czytaj także

Jak wychować psa? Koncentrować się na tym, co robi dobrze

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2014 10:00
Dogs Trust to największa brytyjska, pozarządowa organizacja, zajmująca się pomocą psom i wychowaniem ich w Wielkiej Brytanii. Jak przyznaje Marta Kurpińska, Polka, pracująca w jednym z tamtejszych ośrodków, podczas szkolenia czworonoga warto skupiać się na tym, co robi dobrze, zamiast karać go za błędy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zwierzęta to pełnoprawni członkowie rodziny

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2014 17:15
- Wydaje mi się, że za jakiś czas nikogo nie będzie dziwił, szokował widok ubranego psa, czy też czworonoga towarzyszącego swoim właścicielom w restauracji - mówi Dorota Szulc-Wojtasik, redaktor naczelna miesięcznika "Cztery łapy".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabawki dla psów cieszą… tylko właścicieli

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2014 08:49
Świecące obroże, automatycznie zamykające się kuwety dla kotów, mówiąca miska na pokarm, biurko do pracy ze specjalną półką dla czworonoga – wielu z nas uwielbia kupować dla swoich podopiecznych takie gadżety. Tylko, czy równie mocno cieszą się z nich także sami czworonożni zainteresowani?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alpaki pomagają niepełnosprawnym dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2014 12:00
Zorba, Petra, Carla i Czarna Inez to niektóre mieszkanki podrzeszowskiej alpakarni. Dzięki nim w tym ośrodku prowadzone są zajęcia zooterapeutyczne dla osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń