Nie ma pracy dla młodych w krajach Unii

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2014 11:50
Z pracą dla młodych ludzi w krajach Unii Europejskiej nigdy dotąd nie było tak źle. Parlament Europejski dostrzega ten problem, ale czy będzie potrafił skutecznie z nim walczyć?
Nie ma pracy dla młodych w krajach Unii
Foto: Glow Images/East News

Europarlament 17 lipca wydał rezolucję w sprawie zatrudnienia młodzieży. Bezrobocie wśród młodych osiągnęło nienotowane dotąd rozmiary. Średnio w Unii Europejskiej jest to 23%, a w niektórych krajach południa dotyka nawet połowy młodych ludzi. W sumie ponad 5 milionów Europejczyków poniżej 25. roku życia pozostaje bez pracy.

Zdaniem posłów, fundusze europejskie przeznaczone na zatrudnienie młodych, wynoszące 6 miliardów euro, są niewystarczające i powinny zostać zwiększone.

W środę 30 lipca w "4 do 4" porozmawiamy szerzej o tym bez wątpienia niezwykle istotnym problemie. Zapraszamy od 13.00.

ac

Czytaj także

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Znajdź pracę w administracji Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2014 15:48
Jak dostać pracę w krajach UE i czy w ogóle warto się o nią starać? Ambasadorka Karier w UE Agnieszka Zakrzewska przekonuje, że praca w administracji unijniej nie musi być nudna, a wręcz przeciwnie - może być spełnieniem marzeń i zawodowych aspiracji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak przerwać błędne koło bezrobocia młodych?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2014 12:05
W Polsce pracy nie ma ok. 1/3 osób młodych. Kto jest winien: system, szkoły, czy sami młodzi, którzy nie potrafią, bądź nie mają odpowiedniej motywacji, by szukać i znaleźć zatrudnienie?
rozwiń zwiń