X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2013 16:00
Od czego zależy sytuacja na rynku pracy? Jak się okazuje nie tylko od poziomu wykształcenia obywateli. - Nacisk powinien być położony także na wysokie kwalifikacje osób po szkołach zawodowych i technikach - mówi Krzysztof Biegun z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. - Taki system świetnie sprawdza się w Niemczech i w Austrii.
Audio
  • Co gwarantuje sukces na rynku pracy - kwalifikacje czy wykształcenie? (Czwórka/4 do 4)
Szukasz pracy? Dokształcaj się i bądź elastyczny
Foto: Glow Images/East News

Jak wynika z najnowszych badań - ponad 20 procent młodych mieszkańców Unii Europejskiej nie pracuje i nie uczy się. Dlatego też w strategii "Europa 2020" pojawił się zapis, że do tego czasu 40 procent obywateli wspólnoty kończących szkołę ma mieć wyższe wykształcenie. Zdaniem ekspertów Polska osiągnie ten pułap znacznie wcześniej. W Niemczech na pewno się to nie uda, mimo to bezrobocie wciąż jest tam najmniejsze w Europie.

- To wszystko jest zasługą doskonałego szkolnictwa zawodowego. Oraz tego, że Niemcy nie przywiązują tak dużej wagi do wyższego wykształcenia - tłumaczy rozmówca Kasi Kornet.

Dr Bartłomiej Kurcz z Dyrekcji Generalnej ds. rynku wewnętrznego i usług Komisji Europejskiej dodaje: - Bez podstaw ogólnej edukacji poziom innowacyjności nie wzrośnie, natomiast to, czego będziemy uczyć na studiach wyższych zdeterminuje późniejszy rozwój zawodowy absolwentów.

Niemniej jednak potrzeby wykwalifikowanych pracowników niższego szczebla z konkretnym fachem w ręku nie powinniśmy traktować jako apelu do masowego ruszenia do szkół zawodowych. Bo stopa bezrobocia wśród osób z wykształceniem wyższym w Polsce jest najniższa w porównaniu z bezrobociem wśród innych grup.

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wymiana młodzieży otwiera okno na świat

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2013 17:30
Grupa, która wykazuje szczególną aktywność w zdobywaniu unijnych dotacji to ludzie młodzi. Oni też wykorzystują przeznaczony na te cele budżet niemalże w 100 procentach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Staż: niewolnictwo czy szansa na dobrą pracę?

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2013 16:59
Staże bywają cennym doświadczeniem... ale bywają też zabójcze. Śmierć 21-letniego brytyjskiego praktykanta wywołała dyskusję i lawinę zwierzeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Młodzi Niemcy nie żyją na kredyt

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2013 14:00
- Młodzi Niemcy nie biorą pożyczek i nie lubią mieć zobowiązań wobec innych - twierdzą zaproszeni do studia eksperci. - Cenią reguły obowiązujące w Unii Europejskiej i źle patrzą na tych, którzy próbują kręcić.
rozwiń zwiń