Kredyt studencki - na tym można zarobić!

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2014 15:15
Kino, koncerty, imprezy, fajne ciuchy - to wszystko kosztuje, a portfel studenta nie jest studnią bez dna. Naprzeciw potrzebom żaków wychodzą kolejne banki i oferują specjalne kredyty. Czy warto z nich korzystać?
Audio
  • Jak zarobić na kredycie studenckim? (Czwórka/4 do 4)
Pożyczki studenckie to sposób na podreperowanie wątłego budżetu. Zanim jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, sprawdź dokładnie warunki umowy
Pożyczki studenckie to sposób na podreperowanie wątłego budżetu. Zanim jednak zdecydujesz się na takie rozwiązanie, sprawdź dokładnie warunki umowyFoto: Glow Images/East News

- Oprocentowanie takich pożyczek wynosi 1,5 procent w skali roku. To zdecydowanie najniższa forma finansowania dostępna na rynku - uważa Michał Sadrak, analityk Open Finance. - Więc nawet, jeśli ktoś nie potrzebuje gotówki, może skorzystać z kredytu i potraktować to jako formę inwestycji na przyszłość.

Oczywiście realny zarobek będzie możliwy wówczas, jeśli pożyczone pieniądze ulokujemy na wysoko oprocentowanym koncie oszczędnościowym albo na lokacie.

Czytaj także: Doświadczenie czy wykształcenie, czyli młodzi na rynku pracy >>>
- Niestety pewnym utrudnieniem może być to, że kwota pożyczki nie jest wypłacana jednorazowo tylko w miesięcznych transzach - tłumaczy ekspert finansowy. - Warto jednak rozważyć tę opcje, zwłaszcza, że o kredyt studencki jest teraz dużo łatwiej niż kiedyś. Odpowiednie papiery należy złożyć do 15 listopada w wybranym przez nas banku.

Sprawdź, czy wczesna praca się opłaca >>>

Spłatę kredytu należy rozpocząć dwa lata po ukończeniu studiów.

Więcej o studenckich pożyczkach dowiesz się słuchając nagrania z audycji "4 do 4".

(kul/kd)

Czytaj także

Polska klasowa. Czy istnieje podział na "równych" i "równiejszych"?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2014 08:00
Czy istnieje w Polsce podział na klasy społeczne? I co determinuje przynależność do określonej grupy? - Podstawowym kryterium, dzięki któremu sami siebie przyporządkowujemy do poszczególnych klas społecznych, najczęściej są pieniądze - mówi prof. Juliusz Gardacki z SGH.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finansowy portret młodych Polaków. Żyją nieodpowiedzialnie?

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2014 08:00
Choć niektórzy nie muszą martwić się o każdy zarobiony grosz i oszczędzać, by przetrwać "do pierwszego", niestety większość młodych Polaków ledwie wiąże koniec z końcem. Z badań wynika jednak, że nie zależy to od wysokości ich zarobków. Potrafią bowiem wydać wszystko, niezależnie od tego, ile zarobią.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmieniasz pracę? Dowiedz się, na co musisz uważać

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 12:00
Nie możesz znaleźć pracy, albo czujesz, że w dotychczasowym miejscu zatrudnienia zupełnie się już wypaliłeś i marzysz o tym, by zacząć robić w życiu coś zupełnie innego? Czas zmienić branżę. Tylko jak to zrobić, by nie stracić czasu ani pieniędzy?
rozwiń zwiń