Moda XXL - najważniejsze jest, aby czuć się dobrze

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2014 17:00
Okazuje się, że rozmiary 42 i 44 ubrań są najpopularniejszymi wśród Polek. O modzie XXL i borykaniu się z nadwagą, rozmawialiśmy w Czwórce z organizatorkami Targów Size+, Urszulą Lolą oraz Magdaleną Foryś.
Audio
  • O modzie XXL rozmawialiśmy z Magdaleną Foryś oraz Urszulą Lolą, organizatorkami Targów Size+ (Czwórka/4 do 4)
Moda XXL - najważniejsze jest, aby czuć się dobrze
Foto: Glow Images/East News

- Jeśli chodzi o rynek plus size i projektantów, którzy kreują modę w większym rozmiarze, to niestety jest ich niewielu w porównaniu do tych, którzy tworzą dla mas - mówi Urszula Lola i dodaje: - Szyć na większe osoby jest trudniej, ponieważ pani o większych kształtach ma dużo dysproporcji ciała. Zdarza się, że ma większe biodra, czy piersi. Nie jest to typowa kobieta w rozmiarze 34, na którą są zazwyczaj projektowane ubrania.

Dziewczyny odpierają zarzut promowania otyłości twierdząc, że nie namawiają ludzi do posiadania nadmiernych kilogramów. Poprzez organizowanie targów Size+ chciały pokazać, że bez względu na rozmiar można się fajnie ubrać, realizować się, spełniać swoje marzenia i być aktywnym.

Czytaj także: Sukcesy ikselek<<<

A jakie rady ekspertki mogą dać młodym dziewczynom borykającym się z nadwagą, które chcą dobrze wyglądać? Na pewno potrzebują one dużo odwagi i chęci ubierania się w to, co chcą, bez względu na rozmiar. Wspominają również o szukaniu inspiracji w stylizacjach, na przykład w internecie. Dzięki temu można wpaść na genialny modowy pomysł w sam raz dla siebie. Najważniejsze jest to, aby dobrze się czuć we własnej skórze!

Serdecznie zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji "4 do 4".

bc/kd

Czytaj także

Jedzenie na kółkach podbija Polskę

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 10:00
Jedzenie z foodtracków w Nowym Jorku nikogo nie dziwi. Powoli ta moda przychodzi też do Polski. Bardzo dobrze wpisuje się w nasz dzisiejszy styl życia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z nadwagą walczmy edukacją, a nie zakazami

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2014 18:15
Już niedługo ze szkolnych sklepików mogą zniknąć słodycze, napoje gazowane czy chipsy. - Podstawą zmian musi być edukacja rodziców i to, co oni przekazują, a nie odgórne narzucanie tego, co dzieci znajdą w sklepie - mówi dietetyk Justyna Marszałkowska-Jakubik.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polacy tyją w zastraszającym tempie

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2014 15:00
- Trening, dieta, sport, zdrowy rozsądek - to jedyne metody w walce o zdrową sylwetkę i dobre samopoczucie - powiedziała w Czwórce specjalistka ds. żywienia Zuzanna Antecka. Raporty są niestety niepokojące. Polacy mają coraz większe problemy z nadwagą.
rozwiń zwiń