Polskie miasta - architektoniczne perły czy koszmary?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 13:57
Jak zbudowane są Polskie miasta? Czy jest w nich architektoniczna konsekwencja? O tym porozmawiamy we wtorkowej audycji "4 do 4".
Panorama Katowic
Panorama KatowicFoto: Lestat (Jan Mehlich)/Wikimedia Commons

na pytanie, jak buduje się współcześnie, czy podczas projektowania miejskiej przestrzeni rządzą planiści czy może deweloperzy, odpowiedzą zaproszeni do studia Czwórki eksperci.

Dowiemy się także, dlaczego jak grzyby po deszczu w sercach wielkich miast, pośród zabytkowych kamienic, wyrastają nowocze osiedla i czemu brzydkie, kwadratowe bloki dobudowywane w centrum już przepełnopnych dzielnic?

Czytaj także: Polskie miasta jeszcze będą przepiękne <<<

W sondzie Czwórki słuchacze opowiedzą o tym, jak wyglądałoby miasto ich marzeń. Na audycję "4 do 4" zapraszamy we wtorek, 16 wrześsnia, od godz. 13.00.

(kd)

Czytaj także

Rozmowa z architektem Robertem Koniecznym

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 11:00
- Tłumaczę przestrzeń, bo architektura jest w wbrew pozorom bardzo logiczną dziedziną - powiedział Rober Konieczny na antenie radiowej Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Patriotyzm i historia dobrze się sprzedają. Ale też uczą!

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 18:22
Można w ciemno zakładać, że film Jana Komasy "Miasto 44" będzie frekwencyjnym hitem drugiej połowy 2014 roku. Wysokobudżetowa produkcja jest kolejnym w ostatnim czasie obrazem historycznym. W polskiej kulturze zapanowała moda na historię. Rodzi się jednak pytanie, czy wynika to z prawdziwej potrzeby twórców, aby o pewnych wydarzeniach opowiedzieć na nowo, czy też jest zagraniem czysto komercyjnym?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Złombol" - rajd starych-nowych samochodów

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2014 19:00
Obecnie panuje moda na skupowanie starych samochodów, a następnie ich remontowanie. Takie auta nie tylko dają poczucie satysfakcji z posiadania kultowego pojazdu. Można nimi także wziąć udział w charytatywnym rajdzie "Złombol".
rozwiń zwiń