X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nowa matura zerwie z szablonami?

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 16:55
Nowy rok szkolny rozpoczął się kilka dni temu, Jego kulminacją będzie dla wielu tysięcy uczniów matura w maju. Egzamin dojrzałości odbędzie się w tym roku na nowych zasadach.
Audio
  • Czy zmiany w zasadach egzaminu maturalnego wpłyną na lepsze wyniki abiturientów? (Czwórka/4 do 4)
Nowa matura zerwie z szablonami?
Foto: Glow Images/East News

Po pierwsze, od tego roku obowiązuje nowa podstawa programowa. Maturzyści będą obowiązkowo zdawali język polski, matematykę i język obcy. Zlikwidowana zostanie prezentacja na bazie wcześniej przygotowanego materiału z języka polskiego. Każdy uczeń będzie musiał za to zdać na poziomie rozszerzonym egzamin z wybranego przedmiotu dodatkowego.
- Najbardziej obawiam się tego, że pójdę na maturę nie mając de facto zielonego pojęcia, co będzie od nas oczekiwane - podzieliła się swoimi wątpliwościami jedna ze słuchaczek Czwórki. Druga z kolei już teraz boi się losowania pytań na maturze ustnej, gdy przez 10 minut uczniowie muszą opowiadać o wybranym zagadnieniu. - Może z boku wydaje się, że to nie jest problem, a tymczasem to naprawdę jest sporo czasu - przekonywała.
PRZECZYTAJ TEŻ: Fatalne wyniki matur. Winny system czy młodzież?

Martin Stankiewicz i Marcin Frej z portalu "Matura to bzdura" są jednak przekonani, że dla maturzystów zmiany są korzystne. - Bardzo wiele osób narzekało na to, że egzamin dojrzałości idzie z klucza i nie premiuje samodzielnego myślenia, wychodzenia ponad szablon. Teraz to się zmieni. Egzaminatorzy mają premiować błyskotliwość, pomysłowość - podkreślił Stankiewicz.
Jakie jeszcze zmiany czekają maturzystów? Czy możemy się spodziewać, że przyszłoroczne wyniki egzaminu dojrzałości będą bardziej okazałe niż w poprzednich latach? Zapraszamy do wysłuchania dyskusji w "4 do 4".
ac, pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Studiować - tak, tylko po co?

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2014 18:50
Po zakończeniu egzaminu dojrzałości wielu maturzystów zastanawia się, co dalej. Pójść na studia, a może rozpocząć pracę i zdobywać doświadczenie zawodowe? Jeśli w ogóle warto dziś studiować, to jaki kierunek?
rozwiń zwiń

Czytaj także

17-letnia Polka pracuje nad lekiem na raka

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2014 15:15
17-latka z Piotrkowa Trybunalskiego jest nadzieją światowej medycyny. Joanna Jurek opracowała unikalną metodę dostarczania leku do komórek nowotworowych i została doceniona przez wybitnych lekarzy w Polsce i za granicą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzieci mogłyby nauczyć się więcej, gdyby nie chodziły do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 13:30
- Dzieci poznają świat non-stop. Gdyby tę ciekawość świata i przyjemność towarzyszącą procesowi edukacji zachować jak najdłużej, polscy uczniowie nie przestawaliby się uczyć - przekonują goście Czwórki. - Świat ma fajerwerki, w szkole ich brakuje. Dziecko zamknięte w klasie kompletnie traci motywację.
rozwiń zwiń