"Think Big" - konkurs dla firm z globalnymi ambicjami

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2014 15:00
Ruszyła druga edycja konkursu "Think Big". Jest on skierowany do właścicieli małych i dużych firm, którzy chcą się rozwijać na skalę globalną w oparciu o innowacyjne pomysły. Główną nagrodą w konkursie jest 40 tysięcy złotych, które mają pomóc we wprowadzeniu koncepcji na rynek.
Audio
  • O konkursie "Think Big" rozmawialiśmy w Czwórce z Ewą Sadowską z firmy UPC (Czwórka/4 do 4)
  • Sonda: O jakiej własnej firmie marzysz? (Czwórka/4 do 4)
Think Big - konkurs dla firm z globalnymi ambicjami
Foto: Glow Images/East News

- "Think Big” to konkurs dla firm, które mają ciekawe i nieszablonowe pomysły na rozwój, ale także potrzebują wsparcia merytorycznego oraz finansowego. My chcemy im to wszystko zapewnić - mówi Ewa Sadowska z firmy UPC i dodaje: - Poszukujemy ludzi odważnych i kreatywnych, którzy chcą pochwalić się tym, co wymyślili i pragną rozwijać swoją firmę, szczególnie na skalę światową.

Czytaj także: Lotniska i samoloty sa naszpikowane technologią<<<

W pierwszej edycji przeważały projekty związane z nowymi technologiami. - Wygrał dosyć niestandardowy pomysł, a mianowicie "Izzy Bike”. To był projekt komercjalizacji roweru bez łańcucha. Obecnie jest on opatentowany w Europie i Stanach Zjednoczonych. "Izzy Bike” wygrał 40 tysięcy złotych i to miało przyspieszyć jego wprowadzenie na rynek - mówi Ewa Sadowska i dodaje, że organizatorzy zapraszają wszystkie branże do udziału w konkursie.

Gość Czwórki tłumaczy, że w tym roku zostanie przyjęte do konkursu tylko 400 pierwszych zgłoszeń, które można nadsyłać do 7 listopada. Ewa Sadowska dodaje, że 30 szczęśliwców, którzy przejdą do półfinału, będzie musiało nagrać 30 sekundowy filmik. Mają w nim przekonać organizatorów, że to właśnie oni powinni wygrać w "Think Big”. - W styczniu odbędzie się wielka gala finałowa, podczas której uczestnicy konkursu będą mogli zaprezentować swój koncept na wielkiej scenie - mówi Sadowska.

Aby dowiedzieć się więcej o konkursie "Think Big" oraz szczegółach dotyczących zgłoszeń, zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z audycji "4 do 4".

bc, ac

Czytaj także

Głośnik wibracyjny - gadżet dla melomanów

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2014 19:00
Świetnym gadżetem, który może przydać się podczas pikniku jest mały i poręczny głośniczek. Nie jest to zwykły przetwornik, gdyż nie posiada tradycyjnej membrany.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Okulary przeciwko mdłościom

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 18:40
Choroba lokomocyjna to kłopotliwa przypadłość, która doskwiera co trzeciemu dorosłemu Polakowi. Jak sobie z nią skutecznie poradzić?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kasia" - odkurzaczopodobny wyrób z PRL

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 14:00
Odkurzacz ręczny "Kasia” - jak brzmi jego profesjonalna nazwa - rządził w PRL. Był obowiązkowym wyposażeniem prawie każdego gospodarstwa domowego w minionej epoce. Choć nie przypominał współczesnych, elektrycznych odkurzaczy, to swoją rolę spełniał bardzo dobrze.
rozwiń zwiń