Jak trwoga to do znachora

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2014 16:15
Oficjalna medycyna w Polsce pogardza medycyną alternatywną. Im bardziej pogardza, tym więcej zostawia pola dla naciągaczy.
Jak trwoga to do znachora
Foto: sxc.hu/cc

W zasadzie nikt nie panuje nad paramedycznym biznesem w Polsce. Jakiś czas temu Ministerstwo Zdrowia podjęło temat i chcieli wprowadzić specjalna ustawę o zawodzie fizjoterapeuty. Do tej pory nie wiadomo jak to się skończyło. Tyle że niewidzialną ręką tego rynku coraz częściej bywają wszelkiej maści kręgarze, spece od leczenia dotykiem czy kamieniami. Oferują usługi po atrakcyjnych cenach, najczęściej rzędu 40-50 zł za godzinę, zwykle za określoną z góry serię zabiegów. Niczego nie gwarantują, czasem rzeczywiście pomagają, równie dobrze jednak skutki ich działań mogą być opłakane – z paraliżem wszystkich kończyn włącznie.      
Czy Polacy korzystają z usług znachorów, jakie mają podejście do samoleczenia? O tym porozmawiamy w poniedziałek 22 września w "4 do 4". Początek o 13.00.

ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka medycyna Piotr Firan
Czytaj także

Światowy Dzień Fizjoterapii

Ostatnia aktualizacja: 07.09.2014 11:00
W tym dniu zapraszamy do wysłuchania reportażu Urszuli Żółtowskiej-Tomaszewskiej "Fizjoterapeuci".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wychowanie fizyczne całkiem kosmiczne

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 14:45
Nordic walking, zumba, taniec nowoczesny, to kilka dyscyplin, które uczniowie mogą trenować w ramach WFu. Dlaczego zatem wciąż część z nich niechętnie bierze udział w takich zajęciach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gry komputerowe wcale nie są złe!

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 15:18
Powodują agresję, kradną czas, odrywają młodych ludzi od pożyteczniejszych czynności - tak często mówi się o grach komputerowych. Ten rodzaj rozrywki od wielu lat jest powodem niezliczonych dyskusji. Czy granie to rzeczywiście strata czasu i coś, co kompletnie nas nie rozwija?
rozwiń zwiń