X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Chcesz palić w knajpie, zrzesz się w klubie

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2010 17:21
Właściciel katowickiej knajpki wpadł na pomysł, jak ominąć zakaz palenia. Palacze dostają specjalne legitymacje. Niepalący wchodzą na własne ryzyko.
Audio

Zakaz palenia w miejscach publicznych obowiązuje w najlepsze od 15 listopada, a tymczasem nie brakuje pomysłów na jego ominięcie. Co zrobić, aby klienci lokalu mogli bez strachu przed grzywną delektować się papierosowym dymem? Wystarczy, że – jak bywalcy katowickiej „Lornety z meduzą” –  zrzeszą się w „klubie miłośników tytoniu”.

Na drzwiach wejściowych katowickiej knajpki wisi ostrzeżenie: „Uwaga, tu się pali! Wchodząc, akceptujesz warunki imprezy zamkniętej”. Jak tłumaczy Krzysztof Krot, właściciel lokalu, klub został powołany do życia, aby zachować klimat przedwojennych bistro, w których palenie było na porządku dziennym, i aby zaoferować palaczom schronienie.

– Teren lokalu staje się terenem zamkniętym, przy czym wszyscy goście, tak palący, jak i niepalący, mają do lokalu wstęp wolny. Osoby palące mogą zapisać się do klubu i wyrobić legitymację, żeby nie zapisywać się każdorazowo na liście. Niepalący jedynie godzą się na przebywanie w otoczeniu palaczy – wyjaśnia Krzysztof Krot.

– To obchodzenie prawa – nie ma natomiast wątpliwości Jan Orgelbrand, zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego. – Tak zwane kluby miłośników tytoniu są dozwolone pod warunkiem, że właściciel odda koncesję na alkohol, wyrejestruje działalność gastronomiczno-rozrywkową a klub stanie się prywatnym przedsięwzięciem – podkreśla. – Na prywatkach nikt nie zakazuje nikomu palić – ironizuje Jan Olgerbrand.

Więcej w reportażach Eweliny Grygiel. Kliknij ikonę dźwięku „Jak w Katowicach omijają zakaz palenia” i „Palenie na legalu - o czym trzeba pamiętać”.

ŁSz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakaz palenia: 500 złotych za dymek

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 11:07
Dworce, przystanki, restauracje, puby, szkoły, uczelnie i wiele innych miejsc to teraz strefy bez dymu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palenie dozwolone, ale zabronione

Ostatnia aktualizacja: 15.11.2010 16:16
Szpitale, przedszkola, restauracje, obiekty sportowe, puby, dyskoteki – m. in. tam od 15 listopada nie wolno palić. – Palacze powinni pomyśleć o wolności niepalących – podkreśla zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Knajpy kupują palarnie ze szkła

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2010 00:01
Dzięki wejściu w życie ustawy antynikotynowej kilkunastokrotny wzrost sprzedaży notują firmy sprzedające palarnie.
rozwiń zwiń