Motoryzacyjne szaleństwo w Genewie

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2011 10:00
Nowe modele aut coraz trudniej od siebie odróżnić. Koncerny sprzedają te same samochody pod różnymi markami - mówi dziennikarka Katarzyna Frendl, która odwiedziła Salon Samochodowy w Genewie.
Audio

Najnowsze modele produkcyjne, prototypy i wszystko, co może wejść na rynek motoryzacyjny mogli zobaczyć goście 81. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Nie lada atrakcją były też prototypy aut utrzymane w stylistyce retro, w tym m.in. pojazd rodem z… filmu „ScoobyDoo”. – Jeśli wierzyć zapowiedziom prezesa Volkswagena, może już w 2013 zobaczymy produkcyjną wersję. To nie do końca pewne, ale byłoby fajnie – podkreśla Katarzyna Frendl z portalu motocaina.pl, która właśnie wróciła w targów w Genewie.

Jak podkreśla gość audycji „Pod lupą”, na tegorocznym salonie po raz pierwszy na tak dużą skalę rzucała się w oczy unifikacja, jaka cechuje nowe modele aut. Na upodabnianie się samochodów wpływa zacieśnianie współpracy przez poszczególnych producentów i powszechne już kopiowanie rozwiązań podpatrzonych u konkurencji.

– Fiat i Lancia to jedna grupa, teraz wciągnięto do niej Chryslera i w związku z tym powstaje swoisty rebranding tych samochodów. O ile jeszcze rok temu mówiliśmy o Dodge'u Journey, to w tej chwili mamy Fiata Freemont. Jeśli mówiliśmy o Chryslerze 300c, to teraz mamy wyglądającą właściwie identycznie Lancię Thema – podkreśla Katarzyna Frendl. A propos włoskich akcentów na 81. Salonie Samochodowym w Genewie należy odnotować pojawienie się nowej Lancii Ypsilon, która będzie produkowana w Tychach.

W Genewie nie zabrakło również… szpiegów. Jak się okazuje, na każdej tego typu imprezie możemy bez problemu dostrzec osoby z aparatami robiące „dziwne” zdjęcia. Nie każdego bowiem interesuje mała uszczelka, kawałek podwozia itp. Takie zdjęcia na pewno nie będą pamiątkami z Salonu, którymi możemy się pochwalić znajomym...

Chcesz poznać inne nowinki z Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie? Posłuchaj fragmentu audycji „Pod lupą” w ramce po prawej stronie.

KaW/ŁSz

Czytaj także

Motoryzacyjny wypas

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2010 11:32
Otwieranie auta kartą zbliżeniową, czujniki wykrywające zmęczenie kierowcy czy też system automatycznego parkowania – o rozwiązaniach ułatwiających życie kierowcom mówiła w Czwórce Katarzyna Frendl.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tani, markowy, z klasą

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 08:00
Cena nadal odgrywa decydującą rolę przy zakupie auta. Polscy nabywcy coraz częściej zwracają jednak uwagę na wyposażenie - mówi ekspert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Internetowa rewolucja w świecie muzyki

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2011 11:00
Internetowe sklepy z MP3, płatny streaming i promocja artystów online. Nasze oczekiwania w stosunku do rynku muzycznego się zmieniają, a artyści, producenci i wytwórnie sięgają po coraz to ciekawsze środki promocji w sieci.
rozwiń zwiń