X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Naucz się czytać mowę ciała i kontroluj otoczenie

Ostatnia aktualizacja: 20.03.2012 15:00
Czytanie sygnałów pozawerbalnych, które podświadomie wysyłają nam rozmówcy to trudna sztuka. Ale można ją opanować, ucząc się przy okazji, jak okiełznać własne ciało i wysyłać otoczeniu tylko te znaki, które chcemy.
Audio

Na rynku sporo jest ostatnio poradników i podręczników, których autorzy tłumaczą zwykłym śmiertelnikom, jak interpretować mowę ciała, odbierać pozawerbalne sygnały osób z otoczenia.

W większości książek, dotyczących interpretacji mowy ciała, jak na talerzu podany mamy alfabet. Jeśli człowiek zakłada ręce na klatkę piersiową, oznacza to "pozycję pełną dystansu", etc. Tymczasem, jak przekonuje dr Dariusz Tarczyński, trener biznesu, psycholog, autor książek, który zajmuje się m. in. nieinwazyjną analizą osobowości, mowę ciała trzeba "czytać całymi zdaniami". - Wtedy wiemy więcej, a czytanie mowy ciała staje się fascynującą przygodą – przekonuje gość Czwórki.

- Nie należy odrywać elementów mowy ciała od kontekstu - tłumaczy dr Tarczyński. – Trzeba spojrzeć szerzej, bo w mowie ciała nie jest istotny sam znak, czy jedno ułożenie ciała, ale zmiana kilku ułożeń względem siebie w danej sytuacji, np. ułożenia nóg, albo pochylenia pleców.

Tymczasem z ludzkiej mowy ciała można wyczytać naprawdę wiele: od osobowości, po aktualny stan zdrowia. Ta umiejętność przydaje się też w miejscu pracy. – Na przykład w biznesie: warto pamiętać, że inaczej wygląda człowiek przygarbiony, a inaczej wyprostowany – tłumaczy podstawowe zasady mowy ciała dr Tarczyński. – Jeśli więc liczymy na podwyżkę, albo awans, warto chodzić wyprostowanym. I nie chodzi o to, by zadzierać nosa, czyli podnosić podbródka, a o to, by podnosić głowę. Wówczas będziemy wyglądać szlachetniej.

Więcej o tym, dlaczego zachowanie naszego ciała jest często prawdziwsze niż to, co nawet sami o sobie sądzimy, o magii czubków butów, zasadach, sterujących ludźmi i ćwiczeniach, które pomagają właściwie wyglądać i kontrolować mowę własnego ciała dowiesz się, słuchając całej rozmowy z audycji "Pod lupą".

(kd)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nowoczesne świadome rodzicielstwo

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2012 12:30
Rodzicielstwo przechodzi przemianę, zmienia się podejście rodziców do siebie i swoich dzieci - jak to wyglądało kiedyś, a jak jest dziś, opowiadała Kamila Waleszkiewicz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Przybylska zarejestrowana. Będzie dawcą szpiku?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2012 19:00
Znana aktorka Anna Przybylska została potencjalnym dawcą szpiku kostnego. Dołączając do grona dawców, wsparła jednocześnie działania Fundacji DKMS.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W Czwórce godnie pożegnaliśmy zimę!

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2012 08:20
Oglądaliśmy ją na zdjęciach zrobionych przez Was - słuchaczy "Czwórki"...
rozwiń zwiń