London Calling!

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2012 09:50
Uroczystość otwarcia igrzysk olimpijskich już przeszła do historii sportu. A na turystów, oprócz sportowych emocji, czeka 12 tysięcy wydarzeń kulturalnych! W wakacyjnym cyklu "Z przewodnikiem" sprawdzamy, dlaczego warto wybrać się do Wielkiej Brytanii.
Audio
  • 0 12 tysiącach kulturalnych wydarzeń w Wielkiej Brytanii rozmawiają Karolina Mózgowiec i Joanna Sosnowska
  • Kasia Tarnopolska na tropie największego przysmaku Brytyjczyków
  • Kasia Kornet sprawdza jak działa metro w Londynie
Pałac Westminster w Londynie
Pałac Westminster w LondynieFoto: Diliff/commons.wikimedia.org

Najwyższy poziom edukacji muzycznej, charakterystyczny "London look", świetne społeczne kino i chyba najlepsze w historii sportu otwarcie igrzysk, za które odpowiadał reżyser Danny Boyle - to wszystko sprawia, że Wyspy Brytyjskie, mimo kiepskiej pogody, od wielu lat przyciągają turystów. Dziennikarka "Czwórki" Karolina Mózgowiec, wraz z zaproszonym gościem, postanowiły prześledzić największe angielskie atrakcje turystyczne.

- Bilety na olimpijskie konkurencje są już w Polsce wyprzedane - informuje Joanna Sosnowska - Ale są szanse by dostać je na miejscu tuż przed wybranymi wydarzeniami. Londyn żyje jednak nie tylko sportem, zwłaszcza że igrzyskom towarzyszy festiwal "Londyn 2012" z programem obejmującym 12 tysięcy kulturalnych wydarzeń na terenie całej Wielkiej Brytanii.

- To dobry czas na wypad do Londynu - dodaje gość audycji "4 do 4". - Ceny w hotelach spadły nawet o 23-30 procent, a na ulicach wcale nie jest tłoczno.

O urokach Brighton, specjalnym cyklu wystaw w Tate Modern i wycieczce śladami Harry'ego Pottera posłuchasz w relacji Krzyśka Grzybowskiego. Sprawdź też, jak przyrządza się największy przysmak Brytyjczyków "fish & chips" w materiale Kasi Tarnopolskiej, a z Kasią Kornet zwiedź londyńskie metro - najstarszą kolej podziemną na świecie - i dowiedz się, co znaczy hasło "mind the gap".

kul

Czytaj także

Letnie Igrzyska Olimpijskie w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 14:00
Choć Igrzyska Olimpijskie odbywają się w Londynie, to nie zabraknie ich również na antenie Czwórki!!! Zapraszamy do słuchania wywiadów, relacji reporterskich i serwisów przygotowywanych przez naszych dziennikarzy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kulturalne Igrzyska Olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 15:13
Igrzyska Olimpijskie w Londynie rozpoczynają się oficjalnie w piątek, ale nie wszyscy wiedzą, że to jednak nie tylko wydarzenie sportowe. Równolegle bowiem odbywa się Olimpiada Kulturalna, czyli imponujący zestaw imprez, na które wstęp w większości jest otwarty.
rozwiń zwiń