Kulturalne Igrzyska Olimpijskie

Ostatnia aktualizacja: 26.07.2012 15:13
Igrzyska Olimpijskie w Londynie rozpoczynają się oficjalnie w piątek, ale nie wszyscy wiedzą, że to jednak nie tylko wydarzenie sportowe. Równolegle bowiem odbywa się Olimpiada Kulturalna, czyli imponujący zestaw imprez, na które wstęp w większości jest otwarty.
Audio

Dla wielu londyńska olimpiada sportowa znakomita okazja, by wziąć udział w wielu imprezach kulturalnych, odbywających się w ramach… olimpiady kulturalnej. – Jest to okres między igrzyskami – tłumaczy Joanna Sosnowska z Visit Britain, czyli brytyjskiej Centrali Turystycznej w Polsce. – Rozpoczęła się już w 2008 roku i potrwa do 8 września, czyli do dnia zakończenia igrzysk paraolimpijskich.

Finałem Olimpiady Kulturalnej jest festiwal "Londyn 2012", który rozpoczął się już 21 czerwca. A w aż 12 tys. wydarzeń kulturalnych weźmie udział 25 tys. artystów. Będzie można obejrzeć 130 światowych premier. Większość wydarzeń, które składają się na tę imprezę jest w dodatku za darmo.

Warto na przykład wybrać się do Tate Modern, by gmach pozwiedzać po ciemku, między godz. 22 a północą. – Do tego służyć będą specjalne lampki o nazwie Little Sun – opowiada Sosnowska. – Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie dla osób, które nie mają dostępu do elektryczności.

Dowiedz  się więcej o tej imponującej, wyjątkowej imprezie, słuchając rozmowy z audycji "Stacja Kultura" w Czwórce.

Dowiedz się więcej na temat wydarzeń na antenie Czwórki klikając: Letnie Igrzyska Olimpijskie w Czwórce

(kd)

Czytaj także

Steve Allen: Polska ma genialne warunki dla supsurferów!

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2012 16:00
W Polsce ciągle jeszcze nie możemy surfować tak jak w gorącej Kalifornii, ale SUP surfing to doskonały sport dla amatorów wodnej rozrywki! Chcecie złapać falę? Steve Allen podpowiada jak to zrobić!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy znanym i lubianym wolno więcej?

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 11:10
W audycji "4 do 4" zastanawialiśmy się gdzie leżą granice wolności słowa w przypadku gwiazd mediów i celebrytów. Czy od osoby publicznej powinniśmy wymagać większego umiaru i rozwagi w wygłaszanych poglądach?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Azerbejdżan: kraina kontrastów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 20:55
Azerbejdżan położony jest na tyle daleko od Polski, że rzadko wybieramy go na wakacyjny cel. Tymczasem to piękny i bardzo zróżnicowany zakątek świata. Czy wiedzieliście na przykład, że Baku to polskie miasto?...
rozwiń zwiń