Czarodziejski szlak białych miast

Ostatnia aktualizacja: 12.11.2012 17:22
Andaluzja ma dla nas wiele niespodzianek jedną z nich jest ten szlak. Mieszkańcy miasteczek co roku rywalizują, kto najpiękniej pomaluje swój dom... na biało.
Audio

Oczywiście nie o samo malowanie chodzi, domy są także ozdabiane kwiatami w doniczkach i mozaikami. - To ślady wpływów arabskich - wyjaśnia Magda Śliwka-Podworska z Instytutu Cervantesa. Miasteczkiem, które szczególnie  - jej zdaniem - warto zobaczyć jest Ronda, położone na skraju 200 metrowej przepaści. Most przez nią przerzucono dopiero XVIII wieku, dzięki temu mogło się ono dalej rozwijać. Znajduje się tam także jedna z najstarszych na świecie aren do walki z bykami. Corrida odbywa się raz w roku.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata >>>

Warte zobaczenia jest także Mijas, charakteryzujące się niezwykle wąskimi uliczkami. Nie ma na nich wystarczająco miejsca, żeby mógł nimi przejechać choć jeden samochód. To dlatego Mijas, jest jednym z nielicznych, jeśli nie jedynym miastem na świecie, gdzie można skorzystać z... oślej taksówki.

Dowiedz się więcej o niezwykłych zakątkach Andaluzji i  urokach brytyjskiego Gibraltaru słuchając nagrań z audycji "4 do 4".

Czytaj także

Hiszpanie zdumieni artykułem w "The Times"

Ostatnia aktualizacja: 19.05.2012 19:35
Autor materiału zasugerował, że spór dyplomatyczny Wielkiej Brytanii z Hiszpanią o Gibraltar "mógłby wywołać konfrontację militarną" na wodach wokół enklawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Andaluzja: kraina wielu kultur

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 12:00
Andaluzja jeden z największych regionów Hiszpanii, położony jest na południu kraju. Zwiedzając go nie wolno zapomnieć o takich miastach jak Sewilla, Granada, Cordoba, czy Malaga, które stanowią o świetności tego zakątka świata.
rozwiń zwiń
Czytaj także

W Madrycie korki są o czwartej rano!

Ostatnia aktualizacja: 18.10.2012 16:11
Stolica Hiszpanii to miejsce, w którym życie rozpoczyna się o 22.00, trwa do późnych godzin nocnych, a nawet wczesnoporannych. Wszystko to przez ruch kontrkulturowy powstały pod koniec lat 70.
rozwiń zwiń