Andaluzja: kraina wielu kultur

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2012 12:00
Andaluzja jeden z największych regionów Hiszpanii, położony jest na południu kraju. Zwiedzając go nie wolno zapomnieć o takich miastach jak Sewilla, Granada, Cordoba, czy Malaga, które stanowią o świetności tego zakątka świata.
Audio

– Poleciłbym przede wszystkim kompleks pałacowy Alhambra w Grenadzie, wspaniały i znakomicie zachowany zabytek architektury arabskiej – opowiada w Czwórce Maciej Grabowski z Agencji Promocji Regionu Andaluzji Extenda i dyrektor Biura Promocji Gospodarczej w Polsce.

Zdaniem gościa Czwórki turyści w Andaluzji nie powinni zapominać także o mniejszych wioskach, do których również warto się udać.
– Andaluzja to region, który słynie między innymi z tzw. pueblo blancos, czyli "białych wiosek" – opowiada Grabowski. – Warto tam zresztą wypożyczyć samochód i zorganizować sobie podróż na własną rękę. Zwiedzić choćby góry Kadyksu. Każda z tamtejszych miejscowości jest inna i każda ma coś ciekawego do zaoferowania.

Szczególnie ciekawe są wpływy różnych kultur w tamtym regionie. Wiele z obecnych kościołów dawniej było meczetami. Dowiedz się więcej na temat tego pięknego i intrygującego regionu słuchając całej rozmowy z audycji „4 do 4”.

(kd)

Czytaj także

Podróż na wschód. Cel: Gruzja

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2012 15:41
Gruzja to kraj morza i gór, bakłażana na 1001 sposobów, najdłuższych toastów i przepięknych tańców mówiących o charakterze narodu. Krzysiek Grzybowski, Kasia Tarnopolska i ich gość przekonują w Czwórce dlaczego warto się tam wybrać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tropem najśmieszniejszego Mongoła

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2012 12:00
Mongolia to ogromne rzeki, wielobarwne stepy i niezwykłe Ułan Bator. – Zabytki mają to do siebie, że stają się ruinami – tłumaczy Bilguun Ariunbaatar. – A Matka Natura dba o swoje, więc przyroda jest nietknięta, i to jest w tym kraju najfajniejsze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Albania: tam lepiej nie zakładaj zegarka

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2012 07:00
– To kraj, co do którego można mieć dwa rodzaje uczuć: można ją albo pokochać, albo znienawidzić – mówi Andrzej Pasławski, podróżnik i fotograf, który sam siebie żartobliwie określa"recydywistą", bo jak wyliczył, w Albanii był już 28 razy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rowerowy klimat Berlina

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 18:35
Berlin słynie z rowerów i rowerzystów. – Berlińscy cykliści mają więcej praw niż polscy – opowiada dziennikarz Joachim Ciecierski. – Ilość tras rowerowych jest imponująca, a kierowcy zwracają większą uwagę na rowerzystów.
rozwiń zwiń