Nie daj się zaskoczyć bankowi!

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2013 13:00
Nie jest to dobry czas na szukanie lepszego konta dla naszych pieniędzy. W najbliższym czasie musimy się liczyć z wieloma podwyżkami i zmanami w regulamianach.
Audio
  • Banki podnoszą opłaty (4 do 4/Czwórka)
  • Jak zapobiec błędnym przelewom - materiał Anny Depczyńskiej (4 do 4/Czwórka)
Nie daj się zaskoczyć bankowi
Foto: Glow Images/East News

A wszystko przez to, że obniżane są stopy procentowe. W takiej sytuacji wysokość naszych rat kredytowych spada, więc banki mają niższe przychody. W okresie obniżek stóp starają się zwiększać przychody prowizyjne. Są to prowizje, z których klientowi trudno jest zrezygnować, ominąć je.

Jak już się pogodzimy z prowizami np. za prowadzenie rachunku, warto pamiętać o skupieniu podczas dokonywania przelewów. Co możemy zrobić, gdy zrobiliśmy błąd np. w numerze konta w rozmowie z Anną Depczyńską podpowiada Robert Nogacki, kancelaria prawna Skarbiec. Czwórkowy ekspert przestrzega, że najważniejszy jest numer konta. Gdy nasze środki trafią na obcy rachunek, z naszej winy, przez naszą pomyłkę, możemy mieć problemy z ich odzyskaniem

Jeszcze niedawno banki winą za niewłaściwy przelew obciążały klienta i nie chciały rekompensować poniesionych strat. Sytuacja ta jest niedopuszczalna, co potwierdził Sąd Najwyższy już w 2008 roku.

Szczegóły w audycji  "4 do 4".

(pj)

Czytaj także

Jedziesz obok kolegi - płacisz 200 złotych

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2013 11:02
Jazda rowerem - fajna sprawa. Warto znać przepisy ruchu drogowego, by nie uprzykrzył nam jej mandat, np. za jazdę po chodniku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Sprawa kbiz", czyli jak internetowy katalog zamienia się w płatną reklamę

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 14:38
Kilka dni temu setki, a może tysiące firm w całej Polsce dostały niespodziewanie faktury za wpis do bezpłatnego katalogu internetowego kbiz. Bezpłatnego, bo wtedy, gdy firmy się rejestrowały nie było mowy o opłatach. Ale w międzyczasie regulamin się zmienił.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bank sprawdzi Cię na fejsie

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2013 18:10
Przed udzieleniem kredytu banki sprawdzają nas na portalach społecznościowych. Ta praktyka dopiero wkracza do Polski, ale na zachodzie jest już szeroko stosowana.
rozwiń zwiń