X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Każdy może manifestować, co chce i jak chce"

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2013 08:00
W środę, 11 września w Warszawie pojawią się związkowcy, żeby zaprotestować przeciwko uchwalonym przez parlament i podpisanym przez prezydenta zmianom w Kodeksie pracy.
Audio
  • Paweł Budrewicz i Michał Sutowski o zmianach w Kodeksie pracy (4do 4/ Czwórka).
Paweł Budrewicz i Michał Sutowski w studiu Czwórki.
Paweł Budrewicz i Michał Sutowski w studiu Czwórki.Foto: Wojciech Kusiński

- W wolnym kraju każdy może manifestować, co chce i jak chce. Ale związkowcy idą pod niewłaściwym hasłem. Powinni walczyć o to, by premier i ZUS oddali im ich pieniądze - sugeruje Paweł Budrewicz, Centrum im. Adama Smitha.

Z takim hasłem nie zgadza się Michał Sutowski z "Krytyki Politycznej". - Obciążenia podatkowe w Polsce są stosunkowo niskie. Problemem jest ich niesprawiedliwe rozłożenieb tych podatków - twierdzi.
Istotną kwestią jest również próba odpowiedzenia na pytanie, jaki model rozwoju jest istotny dla dobra Polski. Według Michała Sutowskiego przez ostanie lata mamy do czynienia z sytuacją, w której produktywność pracy rośnie szybciej niż płaca. - Skoro jest tania siła robocza, nie ma impulsu do innowacyjności - zaznacza.
Według Pawła Budrewicza taka teza to "fetysz innowacyjności". - Gospodarka nie musi być innowacyjna. To, że bogate kraje mogą pozwolić sobie na innowacje, jest związane właśnie z faktem, że są bogate. Związkowo-lewicowe myślenie to uproszczona wizja świata - odpowiada ekspert z Centrum im. Adama Smitha.
Ale, zdaniem publicysty "Krytyki Politycznej”, powyższe podejście jest niezgodne z faktami historii gospodarczej. - Gospodarka musi dostarczać produkty konsumentom, ale ich musi być stać na to, by je kupować. Produkcja dóbr niskoprzetworzonych nie posuwa nas w gorę. A przecież są kraje, które z poziomu ubóstwa znacząco przesunęły się w hierarchii - wyjaśnia gość "4 do 4".
Według Michała Sutowskiego współczesny 20-, 30-latek stoi przed dylematem: pracować w telemarketingu, czy na zmywaku w Londynie. Istotne jest, by w ciągu następnych kilkunastu lat przejść do modelu opartego na wysoko płatnej pracy i wysokich technologiach.
Eksperci z Centrum im. Adama Smitha twierdzą, że gdy tak się stanie, to będzie oznaczało, że osoby o niskich kwalifikacjach nie będą wchodzić na rynek pracy, bo nie będzie się opłacało ich zatrudniać. - Dlatego konsekwentnie powtarzamy: zrezygnujmy z opodatkowania pracy - podkreśla Paweł Budrewicz.

Natomiast według Michała Sutowskiego dla młodych ludzi najistotniejsze jest to, czy gospodarka, w której będą pracować i zarabiać będzie gospodarką, która przyniesie dochód wystarczająco duży, by móc go dzielić między pracodawcę i pracownika.

jl

Zobacz więcej na temat: Czwórka GOSPODARKA polityka
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Są projekty, nie ma działań

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2008 09:21
To był rok, kiedy rząd poszczycił się największym sukcesem, czyli odsunął PiS od władzy i poprawiła się rzeczywiście atmosfera i każdy to zauważy.
rozwiń zwiń