Polskie Radio
Section05
Sojusz Lewicy Demokratycznej

"Każdy prezydent chce się usamodzielnić"

W piątek ma dojść do spotkania między prezydentem Andrzejem Dudą a prezesem Prawa i Sprawiedliwości Jarosławem Kaczyńskim. Tak wynika z informacji portalu TVP.Info. – Ubolewam, że takie spotkania odbywają się tak rzadko – komentował w audycji 24 Pytania – Rozmowa Poranka Leszek Miller, były premier i były szef Sojuszu Lewicy Demokratycznej.
Zobacz więcej na temat:  Leszek Miller Andrzej Duda Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość Sojusz Lewicy Demokratycznej POLSKA prezydent

„ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować”

- Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. Odniósł się w ten sposób do zdjęcia, które obiegło polskie media, na którym członkowie Młodzieży Wszechpolskiej biją uczestnika manifestacji KOD w Radomiu. Tymczasem minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak poinformował, że po zajściach w Radomiu na demonstracji KOD przeprowadzona zostanie w policji kontrola. Wszystko wskazuje na to, że wydarzenie, zakłócone w sobotę przez Młodzież Wszechpolską, było zabezpieczane przez zbyt małe siły - ocenił w radiowej Jedynce szef MSWiA.
Zobacz więcej na temat:  SLD Sojusz Lewicy Demokratycznej KOD Radom Młodzież Wszechpolska ONR Krzysztof Gawkowski

Nowy sondaż poparcia dla partii. "Zaskakujące poparcie SLD"

Ostatni sondaż poparcia dla partii politycznych wskazuje na duży spadek Nowoczesnej. Partia zajmuje czwarte miejsce. Do ugrupowania Ryszarda Petru tylko jeden punkt procentowy traci Sojusz Lewicy Demokratycznej.  Dane komentował w audycji Punkt Widzenia Karol Gac z portalu Do Rzeczy.pl.
Zobacz więcej na temat:  sondaże Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Nowoczesna Sojusz Lewicy Demokratycznej Kukiz'15 PSL Ryszard Petru