Kredyty studenckie - brać, czy nie brać?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 20:26
We wtorkowej audycji "Na cztery ręce zastanowimy się, czy warto zaciągać pożyczki studenckie, a jeśli tak, to na jakich warunkach.
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: East News/Glow Images

Banki reklamują swoje usługi przekonując, że pożyczki studenckie są tanie, niskooprocentowane i że stanowią odpowiedź na potrzeby kandydatów i studentów. W różnych badaniach żacy sami podkreślają, że taka możliwość finansowania studiów jest dla nich wygodna.

Warto jednak zastanowić się nad tym, na jakich warunkach zaciągamy kredyt w banku i co będzie, jeśli zechcemy rzucić studia, nie kończąc ich.

Czytaj także: Jak rodzice stymulują kariery swoich dzieci <<<

O tym, dlaczego należy czytać to, co pod umową napisano najmniejszym drukie i jak banki starają się przyciągnąć klientów opowiedzą goście Czwórki: Przemysław Mik, specjalista ds. kredytów i prezes spółki szkoleniowej McHayes & StewardGroup, a także Iwona Pugacewicz-Kowalska Analityk bankowy.

Na rozmowę w ramach audycji "4 do 4" zapraszamy we wtorek, 5 sierpnia, od godz. 14.00.

(kd)

Czytaj także

Złóż reklamację na nauczyciela

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 11:52
Jeżeli osoba prowadząca kurs zamiast nas szkolić opowiada nam o swoich wakacjach, albo ulubionym zespole, to możemy domagać się rekompensaty. Jak sobie radzić z niekompetentnymi nauczycielami podpowiadał Ernest Makowski z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmieniasz pracę? Dowiedz się, na co musisz uważać

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2014 12:00
Nie możesz znaleźć pracy, albo czujesz, że w dotychczasowym miejscu zatrudnienia zupełnie się już wypaliłeś i marzysz o tym, by zacząć robić w życiu coś zupełnie innego? Czas zmienić branżę. Tylko jak to zrobić, by nie stracić czasu ani pieniędzy?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Młodzi Polacy nie dbają o pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2014 08:00
Pieniądze odgrywają bardzo ważną rolę w życiu nastoletnich Polaków. Dlatego wyniki badań Instytutu Filozofii i socjologii PAN oraz Instytutu Badań Edukacyjnych mogą zaskakiwać. Okazuje się bowiem, że młodzież w naszym kraju niewiele wie nie tylko o systematycznym, długofalowym oszczędzaniu, ale także o racjonalnym planowaniu najbliższych wydatków. Zaledwie 15 proc. młodych ludzi ma konto w banku.
rozwiń zwiń