Chciałem się sprawdzić w innej roli niż basista Lady Pank

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2012 12:00
Krzysztof "Kielich" Kieliszkiewicz w czwórkowym "DJ Paśmie" zaśpiewał piosenki, ze swojej debiutanckiej płyty "Dziecko szczęścia".
Audio
  • Krzysztof "Kielich" Kieliszkiewicz o swojej płycie "Dziecko szczęścia"

- To wyszło zupełnie naturalne. Od jakiś pięciu lat myślałem o tym, że chciałbym coś skomponować. Spróbowałem napisać piosenkę i w sumie napisałem ich około 50 - opowiadał w Czwórce Krzysztof "Kielich" Kieliszkiewicz.

Basista znany dotąd przede wszystkim z Lady Pank na swoją solową płytę zatytułowaną "Dziecko szczęścia" zaprosił wielu znakomitych wokalistów m.in. Anię Dąbrowską, Kasię Stankiewicz, Anię Rusowicz, Johna Portera, Marcina Rozynka, Luizę Staniec. W singlowym utworze "Going going Gone" zaśpiewał Łukasz Lach, wokalista zespołu L.Stadt.

- Łukasz pojawił się w tym składzie dosyć niespodziewanie, gdyż tę piosenkę miał śpiewać Tomek Makowiecki, ale odmówił, i wtedy sobie przypomniałem, że bardzo lubię zespół L.Stadt. Łukasz usłyszał tę piosenkę i zgodził się ją zaśpiewać. Ona super brzmi z nim na wokalu - opowiadał gość Bartka Koziczyńskiego.

Żeby wysłuchać rozmowy i występu muzyka w czwórkowym "DJ Paśmie", wystarczy kliknąć w ikonę dźwięku.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Wyga: hip hop od bluesa do reggae

Ostatnia aktualizacja: 01.03.2012 18:00
Zgodnie ze swoją ksywką Jan Wyga z niejednego muzycznego pieca jadł chleb. Dowód tego raper dał na swoim debiutanckim solowym krążku "wyga.co", o którym opowiedział w audycji Hirka Wrony.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marc Romboy: trzeba dużo szukać, żeby mieć ciekawe sety

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 10:00
Jeden z najbardziej charakterystycznych producentów na scenie house i techno opowiedział w Czwórce o tym, co go obecnie najbardziej kręci w muzyce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Flint za kratami warszawskiego Zoo

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2012 11:00
- Ktoś kto posłucha tej płyty, może odnieść wrażenie, że przez ostatnie pół roku miałem jakiś straszny sajgon w życiu - tak stołeczny raper w rozmowie z Hirkiem Wroną opowiadał o swojej najnowszej produkcji.
rozwiń zwiń