"Trwa akcja usuwania zwierząt z naszej planety"

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 11:30
Dzień po premierze solowej płyty wokalisty System of a Down, "Harakiri", Serj Tankian opowiedział o niej w Czwórce. Okazuje się, że jedną z inspiracji albumu były masowe zgony zwierząt.
Audio

- W 2011 roku z całego świata dobiegały doniesienia o wyginięciu wielu gatunków zwierząt. Naukowcy tłumaczyli, że śmierć ptaków spowodowały fajerwerki, a pół miliona sardynek w okolicy kalifornijskiej plaży Redondo Beach zginęło z powodu braku tlenu w wodzie. To bzdury! - irytował się w Czwórce Serj Tankian. Zdaniem wokalisty jesteśmy świadkami skoordynowanej akcji usuwania niektórych gatunków zwierząt z planety. Temat ten zainspirował tytułową dla trzeciego solowego krążka artysty płytę "Harakiri".

Serj sam zajął się produkcją albumu, na który piosenki zarejestrował w swoich Serjical Strike Studios w Los Angeles. Większość kompozycji na następcę "Imperfect Harmonies" powstała w 2011 roku, który sam artysta opisuje jako "najbardziej produktywny okres w życiu". - Interesujące, że nie planowałem nagrania płyty rockowej, ale piosenki w tym stylu same zaczęły do mnie przychodzić. W kwietniu zorientowałem się, że będzie z tego rockowy album. Może to rock się za mną zatęsknił, a może koncertowanie z System Of A Down - zastanawiał się wokalista w rozmowie z Bartkiem Koziczyńskim.

Zdaniem muzyka "Harakiri" to płyta inna od wszystkich, które do tej pory stworzył: bardziej poruszająca, punkowa. Z wpływami muzyki gotyckiej i elektroniki z lat 80., dynamicznego heavy rocka i epickimi, melodyjnymi kawałkami.

Więcej na temat nowej płyty Serja Tankiana w nagraniu audycji.

Bartek Koziczyński zaprasza na "DJ Pasmo" w każdy wtorek, o godzinie 21.

(bch)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy techno da się słuchać?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 08:00
Jeśli myślisz, że techno to wyłącznie szybka i bezduszna młócka, to posłuchaj setu Łukasza Napory, który z pewnością wyprowadzi Cię z błędu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Hatti Vatti w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2012 10:00
W czwórkowym studiu zagościł jeden z najważniejszych polskich DJów i producentów muzyki elektronicznej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bezkompromisowy NAS w Czwórce. Posłuchaj wywiadu!

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2012 14:02
- Gdy muzyka zderza się z rzeczywistością, wówczas życie staje się poezją - mówił Czwórce legendarny raper, który Kamilowi Jasieńskiemu opowiedział o swojej nowej płycie "Life is Good".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Linkin Park zagrało na lewą nóżkę

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2012 09:00
Na rynku jest już nowa płyta legendy nu metalu. Bartek Koziczyński spotkał się z muzykami zespołu na jednej z ulic Los Angeles. Posłuchajcie tej rozmowy!
rozwiń zwiń