Czesław Mozil: jestem nieodkrytym artystą

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 13:30
- Był moment, kiedy dojrzałem do tego, by powiedzieć, że jestem w Danii świetnie zintegrowanym Polakiem z korzeniami ukraińskimi - mówi w Czwórce Czesław Mozil.
Audio
  • Czesław Mozil o spektaklu "Czesław – spowiedź emigranta", patriotyzmie i emigracji (W to mi graj/Czwórka)
Mozil tworzy trudną do sklasyfikowania muzykę, którą sam określa mianem alternatywnego popu z podtekstem punkowym
Mozil tworzy trudną do sklasyfikowania muzykę, którą sam określa mianem alternatywnego popu z podtekstem punkowymFoto: Czwórka

Czesław Mozil powrócił do Polski z emigracji wiele lat temu. Dziś uznaje się za wielkiego patriotę, choć zdaje sobie sprawę, że nie wszyscy tak myślą. - Takich "Czesławów" jak ja jest w tej chwili mnóstwo. Rodzą się w całej Europie - twierdzi artysta. - Miałem wielkie szczęście, że wróciłem i znów poznałem Polskę.

CZYTAJ TAKŻE
mozil czeslaw_ 663.jpg
Czesław Mozil w liceum. "Umówiłem się z panią od fizyki…"

Na deskach Och-Teatru możemy oglądać opowieść Czesława Mozila o jego emigracji. "Czesław - spowiedź emigranta" to połączenie monodramu, stand-upu i koncertu. - Obnażam się w tej opowieści i śmieję z samego siebie - mówi muzyk. - Bawię się ironią, a piosenki są pretekstem do opowiadania różnych historii z mojego życia.

Artysta zdradza, jak na jego występ zareagowała Krystyna Janda, jak reaguje publiczność w Polsce, ale też emigranci za granicą. Opowiada, czemu czuje się trollem, celebrytą i nieodkrytym artystą i zapowiada filmy ze swoim udziałem.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzenie: Michał Piwowarek

Gość: Czesław Mozil (artysta, muzyk)

Data emisji: 12.01.2015

Godzina emisji: 21.00

pj/mg

Czytaj także

Karolina Czarnecka: mówią o mnie "dziewczyna od koki"

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2015 09:40
- Dzięki piosence "Koka, hera, hasz, LSD" ludzie dowiedzieli się o moim istnieniu. Nie zamierzam się od tego odcinać, ani się na tym skupiać. Robię swoje i idę dalej - mówi aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie łatwo być Czesławem, czyli świat według Mozila

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2015 14:00
Znany muzyk właśnie wydał książkę pt. "Nie tak łatwo być Czesławem". Pisze w niej o swojej tożsamości oraz o życiu w Danii i Polsce.
rozwiń zwiń