X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Zew Cthulhu". Mitologia i strach na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 16:37
- Amerykański pisarz Howard Phillips Lovecraft uważał, że w słowie "cthulhu" aparat ludzkiej mowy nie jest w stanie wymówić tych zgłosek razem. Tylko wielcy przedwieczni mogą właściwie te nazwę wypowiedzieć - mówi aktorka Dominika Biernat, która z Michałem Piwowarkiem rozmawia o spektaklu "Zew Cthulhu" w reżyserii Michała Borczucha. 
Audio
  • Dominika Biernat o pracy nad spektaklem "Zew Cthulhu" (W to mi graj/Czwórka)
Dominika Biernat w Czwórce
Dominika Biernat w CzwórceFoto: Czwórka

Dominika Biernat Dla mnie niezwykle inspirująca w pracy nad spektaklem "Zew Cthulhu" była improwizacja w audio. Trzeba było stworzyć tajną społeczność, która czegoś szuka i ma się spotkać. Aby stworzyć naszą opowieść, mieliśmy do dyspozycji kilka haseł

Już na początku czerwca "Zew Cthulhu" powraca na deski warszawskiego Nowego Teatru, a obok Dominiki Biernat grają w nim także Bartosz Gelner, Małgorzata Hajewska-Krzysztofik, Zygmunt Malanowicz, Monika Niemczyk, Marta Ojrzyńska, Piotr Polak, Jacek Poniedziałek i Krzysztof Zarzecki. Jego autor H. P. Lovecraft dokonał rzeczy równie trudnej, co założenie nowej religii - zbudował w swoich opowieściach integralny mit o Cthulhu, odwiecznych bogach, których cywilizacja poprzedzała pojawienie się człowieka na Ziemi. Teraz, ku przerażeniu bohaterów i narratorów opowieści dawni bogowie wracają, by siać terror i zgrozę. 

- Reżyser Michał Borczuch od lat był od lat jest zafascynowany twórczością Lovecrafta. Pierwszą próbą zmierzenia się z jego tekstami było słuchowisko w Starym Teatrze w Krakowie - opowiada Dominika Biernat. - Potem przyszła praca w Nowym Teatrze. Dla naszej wyobraźni to było bardzo ciekawe doświadczenie. Bardzo dużo dyskutowaliśmy na temat strachu i o tym, czy można go w teatrze wywołać - zdradza zaproszona aktorka.

Sprawdź też:
trójkąt miłosny 1200.jpg
"Mąż i żona", czyli Fredro i podwójna moralność

W audycji "W to mi graj" Dominika Biernat mówi też o swojej roli w spektaklu Michała Borczucha, o mierzeniu się z własnymi mentalnymi potworami oraz jak wyglądał proces twórczy w pracy nad spektaklem "Zew Cthulhu".

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Dominika Biernat (aktorka)

Data emisji: 20.05.2017

Godzina emisji: 13.07

jsz/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"G.E.N" - eksperyment teatralny "po bandzie"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2017 15:50
To przedstawienie w warszawskim TR pokazuje alternatywną wspólnotę, której członkowie kontestują rzeczywistość. Co "G.E.N" ma wspólnego z "Idiotami" Larsa von Triera i jak przebiegała praca nad spektaklem?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Poświata po świt". W świecie Haliny Poświatowskiej

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 16:03
W tym roku mija 50. rocznica jej śmierci. Halina Poświatowska to jedna z najbardziej znanych polskich poetek, jej twórczości poświęcone będzie wydarzenie "Poświata po świt".
rozwiń zwiń