X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Pantomima. "To coś więcej niż niemówienie"

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2017 11:56
- Pantomima to ruch, ale nie taniec. To sztuka performatywna, w której pojęcia da się wyrazić bez używania słów. Przy czym to sztuka ukazywania myśli, budowania sytuacji, kontekstów. To dialog z widzem - tłumaczył Bartłomiej Ostapczuk z Warszawskiego Centrum Pantomimy.
Audio
  • O polskiej pantomimie i Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Mimu opowiadają Ewelina Grzechnik i Bartłomiej Ostapczuk (W to mi graj/Czwórka)
Ewelina Grzechnik i Bartłomiej Ostapczuk byli gośćmi pierwszej godziny audycji W to mi graj Michała Piwowarka
Ewelina Grzechnik i Bartłomiej Ostapczuk byli gośćmi pierwszej godziny audycji "W to mi graj" Michała Piwowarka Foto: Czwórka

muzeum tańca 1200.jpg
Warszawskie Muzeum Tańca. Historia miasta poprzez ruch

Chociaż pantomima ma w Polsce bogatą, ponad pięćdziesięcioletnią tradycję, jest wciąż na nowo odkrywana przez odbiorców kultury. - Pantomima przeżywa swój renesans, jest wciąż aktualna. Nie ma właściwie odpowiedniej edukacji, która zachowywałaby ciągłość przekazywania nauczania, dlatego widz, przychodząc na spektakl, nie wie do końca czego się spodziewać i za każdym razem odkrywa pantomimę na nowo - mówił gość Michała Piwowarka.

17. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu wystartował 10 czerwca i potrwa osiem dni. Na tegorocznym wydarzeniu publiczność obejrzy między innymi spektakl legendarnego duetu Bodecker & Neander Company. Pojawią się też teatry SinArt oraz A3, w których aktorzy umiejętnie poszerzają granice wyobraźni. Powróci Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego ze spektaklem inspirowanym dramatem Michela de Ghelederode’a, pt. "Szkoła Błaznów". W Czwórce opowiadaliśmy o współczesnej polskiej sztuce pantomimy, ale także o tym wydarzeniu. Goście Czwórki zdradzali tajniki tej sztuki, ale mówili też o tym wyjątkowym Festiwalu.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Ewelina Grzechnik (aktorka Warszawskiego Centrum pantomimy), Bartłomiej Ostapczuk (aktor, dyrektor artystyczny Warszawskiego Centrum Pantomimy i Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu)

Data emisji: 10.06.2017

Godzina emisji: 13.07

kd/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emocje i ruch. Taniec współczesny opuszcza niszę?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 17:38
Ruszyła kolejna, piętnasta już edycja festiwalu Ciało/Umysł, który od ponad 20 lat nie tylko wspiera śmiałe propozycje artystyczne, ale także prezentuje zupełnie nowe trendy w choreografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sherlock Holmes - ojciec wszystkich superbohaterów?

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2017 13:42
- Sherlock Holmes jest modelowy dla większości współczesnych superbohaterów. Batman przecież też jest takim Sherlockiem, tylko więcej się bije, Zorro w sferze dedukcyjnej także przypomina superinteligentnego aspergerowca skupionego na zadaniu - opowiadał Jakub Koisz, krytyk filmowy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Warszawskie Muzeum Tańca. Historia miasta poprzez ruch

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 12:14
Muzeum to projekt prezentujący dorobek pionierów tańca modern w Warszawie z lat 1918 - 1939, w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów, których reprezentowali w Czwórce Joanna Stasina i Artur Grabarczyk.
rozwiń zwiń