X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Warszawskie Muzeum Tańca. Historia miasta poprzez ruch

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2017 12:14
Muzeum to projekt prezentujący dorobek pionierów tańca modern w Warszawie z lat 1918 - 1939, w interpretacji obecnie tworzących w stolicy tancerzy i choreografów, których reprezentowali w Czwórce Joanna Stasina i Artur Grabarczyk.
Audio
  • Jak działa i jak będzie się rozwijało Warszawskie Muzeum Tańca? (Stacja Kultura/Czwórka)
Artur Grabarczyk, Joanna Stasina w studiu Czwórki
Artur Grabarczyk, Joanna Stasina w studiu CzwórkiFoto: Michał Piwowarek

Warszawskie Muzeum Tańca to przedsięwzięcie Kolektywu Artystycznego Format Zero, które zachęcić ma mieszkańców Warszawy do odkrywania historii i tożsamości miasta przez pryzmat tańca. - Interesuje nas głównie Warszawa, bo miasto to w XX-leciu międzywojennym było swoistym "sercem tańca w Europie". - To tu działały szkoły tańca, wielu choreografów i tancerzy, słynnych na skalę międzynarodową - tłumaczyła Joanna Stasina. Artur Grabarczyk zaś, jeden z artystów przyznał, że on sam jest jednym z "żywych eksponatów" Warszawskiego Muzeum Tańca. - To ciekawe doświadczenie. Jako artysta na co dzień tworzę pod własną marką, a tu mam trochę inny rodzaj pracy: wcielam się w eksponat. Dodaję oczywiście trochę swojej wizji czy kreacji, ale chodzi o to, by faktycznie odzwierciedlić postać, która tworzyła wiele lat temu - tłumaczył gość Michała Piwowarka.

Skąd wziął się pomysł na stworzenie tego wyjątkowego Muzeum i jaką rolę w jego powstaniu odegrała żyjąca w ubiegłym stuleciu znana tancerka i choreograf Pola Nireńska? Jak twórcy planują rozwijać swoje przedsięwzięcie? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Joanna Stasina (manager) i Artur Grabarczyk (artysta) - Warszawskie Muzeum Tańca

Data emisji: 9.06.2017

Godzina emisji: 10.15

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Emocje i ruch. Taniec współczesny opuszcza niszę?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2016 17:38
Ruszyła kolejna, piętnasta już edycja festiwalu Ciało/Umysł, który od ponad 20 lat nie tylko wspiera śmiałe propozycje artystyczne, ale także prezentuje zupełnie nowe trendy w choreografii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Biblia w skróconej wersji. "Rzecz o Bogu na wesoło"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 16:50
- Wzięliśmy na warsztat przypowieści biblijne i potraktowaliśmy je nieco z przymrużeniem oka. Odkąd gramy to przedstawienie, jeszcze sie nie zdarzyło, żeby publiczność nie zanosiła się śmiechem - opowiadają współtwórcy "Biblii w skróconej wersji".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt Corners. Sztuka na Dolnym Mieście w Gdańsku

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 15:43
- To już druga edycja Corners of Europe, którą od 2010 roku Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku prowadzi z dziesięcioma partnerami z Europy - tłumaczyła w Czwórce Marta Bednarska, przedstawicielka tejże instytucji. Na czym Cornres dokładnie polega? 
rozwiń zwiń