Polskie Radio
Section05
pantomima

XXIII Festiwal Sztuki Mimu. "Treny" Kochanowskiego w wykonaniu teatru pantomimy

W Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy" w Warszawie trwa XXIII Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu. W piątek (13.10) zaprezentowany został spektakl "Treny" Jana Kochanowskiego w wykonaniu Warszawskiego Centrum Pantomimy. - Czy można pokazać poezję, wychodząc poza narrację słowną? Sam zadałem sobie to pytanie, gdy otrzymaliśmy taką propozycję - mówił w Dwójce Bartłomiej Ostapczuk, reżyser spektaklu i zarazem dyrektor wydarzenia.
Zobacz więcej na temat:  pantomima Jan Kochanowski TEATR Dwójka Jakub Jamrozek

Sztuka ponad słowami. 21. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Mimu

Ci, którzy mieszkają w okolicach Warszawy lub w samej stolicy, mogą jeszcze zdążyć na ostatni spektakl w ramach 21. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu, który trwa od 22 października w Ursynowskim Centrum Kultury "Alternatywy". O programie wydarzenia oraz o sztuce teatru panomimy w "Trójce przed południem" opowiedział dyrektor Festiwalu Bartłomiej Ostapczuk.
Zobacz więcej na temat:  Trójka KULTURA Katarzyna Cygler pantomima Warszawa TEATR

Muzeum Teatru we Wrocławiu. Pierwsze w Polsce

Król Lear Igora Przegrodzkiego zaklęty w lustrze toaletki, interaktywna szafa z kostiumem teatralnym dla odważnych, atelier Stefana Arczyńskiego – to tylko niektóre z atrakcji pierwszego w Polsce spersonalizowanego muzeum dedykowanego Henrykowi Tomaszewskiemu – jednemu z najważniejszych twórców XX-wiecznego teatru, tancerzowi, reżyserowi i założycielowi Wrocławskiego Teatru Pantomimy.
Zobacz więcej na temat:  muzeum Wrocław pantomima