"Piękny Nieczuły". Życie Edith Piaf na scenie Teatru Polonia

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 17:01
Nowy spektakl w Teatrze Polonia to "Piękny Nieczuły" w reżyserii Edwarda Wojtaszka - spektakl napisany przez Jeana Cocteau dla Efith Piaf, która z sukcesem zagrała go wiele razy. Dziś na scenie Polonii spotyka się dwoje aktorów - Natalia Sikora i Paweł Ciołkosz.
Audio
  • O spektaklu "Piękny Nieczuły" w Teatrze Polonia opowiadają Natalia Sikora i Paweł Ciołkosz (W to mi graj/Czwórka)
Edith Piaf,
Edith Piaf, Foto: Nationaal Archief, Wikipedia/CreativeCommons (1962)

sługa dwóch panów 1200.JPG
"Sługa dwóch panów" - dell'arte na stołecznej scenie

"Piękny Nieczuły" to opowieść o nocy w pokoju hotelowym. Zakochana kobieta czeka na swojego partnera, z zawodu aktora. Czekanie jest dla niej torturą, a każdy szmer, dźwięk windy czy dzwonek telefonu wzmagają tęsknotę i budzą gniew. Jak podkreślali goście Michała Piwowarka, w tej sztuce "zawarte jest całe życie Piaf", a jego rytm wyznaczany jest przez muzykę, która otwiera i zamyka spektakl. - Dla Edith Piaf życie było cierpieniem, więc tu muszę pokazać ciekawy stan: muzyka ma być ponad wszystkim. Dla mnie ta rola to jest spotkanie z jej osobowością - mówiła Natalia Sikora. Zaś jak podkreślał Paweł Ciołkosz, jego rola jest "milcząca", co też nie jest proste. - Ten człowiek faktycznie wracał wieczorem, Edith rzucała talerzami, a on potrafił powiedziać: to nieładnie - mówił aktor.


dzień świra teatr kamienica 1200.jpg
"Dzień świra" w teatrze. Misterna układanka o życiu

Jak przebiegały przygotowania i próby do tej sztuki, jak reżyser Edward Wojtaszek dobierał aktorów do głównych ról w spektaklu i czego jeszcze widzowie spodziewać się mogą wybierając się na tę sztukę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z audycji.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Przygotowała: Aleksandra Opala

Goście: Natalia SikoraPaweł Ciołkosz (aktorzy Teatru Polonia)

Data emisji: 29.07.2017

Godzina emisji: 12.10

kd

Czytaj także

Krzysztof Kiersznowski, Piotr Miazga i ich "Tajna misja" w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 15:58
- Spektakl został świetnie przyjęty w Warszawie. Z owacjami na stojąco - podkreślali goście Czwórki, aktorzy Krzysztof Kiersznowski i Piotr Miazga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatralny "Rozkład jazdy" Sebastiana Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 17:10
- Tłumacząc komuś zawiłości intrygi w tej sztuce, sami się gubimy. To istna teatralna incepcja, poziomy świadomości się w niej zacierają - mówił Sebastian Cybulski, odtwarzający role 3,5 głównych bohaterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fantazja" Zofii Wichłacz. "Zabawa w totalną otwartość"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 14:06
"Fantazja" w reżyserii Anny Karasińskiej z Zofią Wichłacz w jednej z ról to spektakl o wyobraźni i teatrze jako miejscu, w którym rodzi się fikcja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zew Cthulhu". Mitologia i strach na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 16:37
- Amerykański pisarz Howard Phillips Lovecraft uważał, że w słowie "cthulhu" aparat ludzkiej mowy nie jest w stanie wymówić tych zgłosek razem. Tylko wielcy przedwieczni mogą właściwie te nazwę wypowiedzieć - mówi aktorka Dominika Biernat, która z Michałem Piwowarkiem rozmawia o spektaklu "Zew Cthulhu" w reżyserii Michała Borczucha. 
rozwiń zwiń