X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Piękny Nieczuły". Życie Edith Piaf na scenie Teatru Polonia

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2017 17:01
Nowy spektakl w Teatrze Polonia to "Piękny Nieczuły" w reżyserii Edwarda Wojtaszka - spektakl napisany przez Jeana Cocteau dla Efith Piaf, która z sukcesem zagrała go wiele razy. Dziś na scenie Polonii spotyka się dwoje aktorów - Natalia Sikora i Paweł Ciołkosz.
Audio
  • O spektaklu "Piękny Nieczuły" w Teatrze Polonia opowiadają Natalia Sikora i Paweł Ciołkosz (W to mi graj/Czwórka)
Edith Piaf,
Edith Piaf, Foto: Nationaal Archief, Wikipedia/CreativeCommons (1962)

sługa dwóch panów 1200.JPG
"Sługa dwóch panów" - dell'arte na stołecznej scenie

"Piękny Nieczuły" to opowieść o nocy w pokoju hotelowym. Zakochana kobieta czeka na swojego partnera, z zawodu aktora. Czekanie jest dla niej torturą, a każdy szmer, dźwięk windy czy dzwonek telefonu wzmagają tęsknotę i budzą gniew. Jak podkreślali goście Michała Piwowarka, w tej sztuce "zawarte jest całe życie Piaf", a jego rytm wyznaczany jest przez muzykę, która otwiera i zamyka spektakl. - Dla Edith Piaf życie było cierpieniem, więc tu muszę pokazać ciekawy stan: muzyka ma być ponad wszystkim. Dla mnie ta rola to jest spotkanie z jej osobowością - mówiła Natalia Sikora. Zaś jak podkreślał Paweł Ciołkosz, jego rola jest "milcząca", co też nie jest proste. - Ten człowiek faktycznie wracał wieczorem, Edith rzucała talerzami, a on potrafił powiedziać: to nieładnie - mówił aktor.


dzień świra teatr kamienica 1200.jpg
"Dzień świra" w teatrze. Misterna układanka o życiu

Jak przebiegały przygotowania i próby do tej sztuki, jak reżyser Edward Wojtaszek dobierał aktorów do głównych ról w spektaklu i czego jeszcze widzowie spodziewać się mogą wybierając się na tę sztukę? Zapraszamy do wysłuchania nagrania całej rozmowy z audycji.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Przygotowała: Aleksandra Opala

Goście: Natalia SikoraPaweł Ciołkosz (aktorzy Teatru Polonia)

Data emisji: 29.07.2017

Godzina emisji: 12.10

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Krzysztof Kiersznowski, Piotr Miazga i ich "Tajna misja" w teatrze

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2017 15:58
- Spektakl został świetnie przyjęty w Warszawie. Z owacjami na stojąco - podkreślali goście Czwórki, aktorzy Krzysztof Kiersznowski i Piotr Miazga.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Teatralny "Rozkład jazdy" Sebastiana Cybulskiego

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2017 17:10
- Tłumacząc komuś zawiłości intrygi w tej sztuce, sami się gubimy. To istna teatralna incepcja, poziomy świadomości się w niej zacierają - mówił Sebastian Cybulski, odtwarzający role 3,5 głównych bohaterów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fantazja" Zofii Wichłacz. "Zabawa w totalną otwartość"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2017 14:06
"Fantazja" w reżyserii Anny Karasińskiej z Zofią Wichłacz w jednej z ról to spektakl o wyobraźni i teatrze jako miejscu, w którym rodzi się fikcja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Zew Cthulhu". Mitologia i strach na deskach teatru

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2017 16:37
- Amerykański pisarz Howard Phillips Lovecraft uważał, że w słowie "cthulhu" aparat ludzkiej mowy nie jest w stanie wymówić tych zgłosek razem. Tylko wielcy przedwieczni mogą właściwie te nazwę wypowiedzieć - mówi aktorka Dominika Biernat, która z Michałem Piwowarkiem rozmawia o spektaklu "Zew Cthulhu" w reżyserii Michała Borczucha. 
rozwiń zwiń