Agnieszka Grochowska: wierzę w teatr, który budzi w widzu coś więcej

Ostatnia aktualizacja: 16.12.2017 16:34
- Dla mnie teatr zawsze będzie miejscem, w którym chodzi o katharsis. Wierzę w teatr, który dotyka ważnych rzeczy - opowiadała aktorka Agnieszka Grochowska.
Audio
  • Aktorka Agnieszka Grochowska opowiada o spektaklu pt. "Niezwyciężony" (W to mi graj/Czwórka)
Agnieszka Grochowska
Agnieszka Grochowska Foto: czwórka

Spektakl to zabawna, ale też dotkliwa diagnoza współczesnego społeczeństwa. Wokół jakich tematów zbudowana jest jego przewrotna fabuła, kim jest tytułowy "Niezwyciężony" i jakie miejsce w jej zawodowym życiu zajmuje teatr, mówiła odtwórczyni roli Emily, Agnieszka Grochowska. - Kiedy dostałam ten tekst, pomyślałam, że jest niesamowity, bo łączy tak wiele elementów. Jest zabawny, ale w momencie, kiedy się śmiejesz, uśmiech zamiera ci na ustach.

- U podstaw tego tekstu znajduje się wiara, że człowiek jest z natury dobry. Mówi o tym, że ludzie nie potrafią być sami ze sobą, ale potrafią też żyć z innymi, a także o tym, że nie ma takiej przestrzeni, która jest nam dana. Każdy z nas musi ją odnaleźć i dla siebie wywalczyć - wyjaśniała. 

O tym dlaczego aktorka dramatyczna zdecydowała się na udział w tragikomicznym spektaklu, o współpracy z reżyserem Eugeniuszem Korinem i o tym, co było dla niej największym wyzwaniem w wykreowaniu postaci Emily, opowiadała w rozmowie z Michałem Piwowarkiem. Zapraszamy do wysłuchania rozmowy.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Agnieszka Grochowska, aktorka

Data emisji: 16.12.2017

Godzina emisji: 12.05

ac/mc

Czytaj także

Alternatywny bohater wojenny. Jak opisał go Hrabal?

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2017 18:55
Przedstawienie "Pociągi pod specjalnym nadzorem" na podstawie prozy Bohumila Hrabala oglądać można w warszawskim Teatrze Dramatycznym na Scenie na Woli im. T. Łomnickiego. - Myślę, że obecnie w Polsce wyobrażenie na temat bohatera II wojny światowej jest nieco inne niż u Hrabala i w Czechach - mówi reżyser spektaklu Jakub Krofta.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Motyle w teatrze - rozmawiamy o spektaklu "Zatoka Suma"

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2017 16:30
- Operujemy, bardzo mocno wrażeniami, działamy na zmysły. Pozwalamy widzowi zatopić się w swoja własna wyobraźnie, poprzez obrazy, które pokazujemy - opowiadają Lena Schimscheiner i Daniela Komędera aktorki grające w spektaklu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Golem". O Zagładzie, którą nosimy w genach

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2017 15:00
Legenda o Golemie jest jedną najstarszych w tradycji żydowskiej. Od lat przenika różne kultury i nadaje nowe sensy.
rozwiń zwiń