"Rodzina Addamsów" będzie straszyć w Poznaniu i w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2018 15:00
W nowym sezonie Teatr Muzyczny w Poznaniu i Teatr Syrena w Warszawie zapraszają na spotkanie z "Rodziną Addamsów".
Audio
  • Dominika Klimek o narodzinach rodziny Addamsów (W to mi graj/Czwórka)
  • Czym zaskoczą twórcy polskiej wersji musicalu "Rodzina Addamsów"? (W to mi graj/Czwórka)
Premiera Rodziny Addamsów w Teatrze Syrena już 8 września
Premiera "Rodziny Addamsów" w Teatrze Syrena już 8 września Foto: Teatr Syrena

Premiera tego spektaklu odbyła się na Broadwayu w 2010 roku. Od początku musical przyciągał tłumy widzów i był pokazywany niemal w całej Europie oraz w Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia oraz ich córka Wednesday, zwana też księżniczką ciemności. - Nasza sztuka pokazuje wycinek z życia Addamsów. Moment, w którym zbuntowana Wednesday zakochuje się - opowiada odtwórczyni tej roli, Weronika Bochat-Piotrowska.

Reżyserem "Rodziny Addamsów" jest Jacek Mikołajczyk. - Po raz pierwszy po ten tekst sięgnąłem trzy lata temu, kiedy debiutowałem w gliwickim Teatrze Muzycznym. Potem współpracowałem z Teatrem Muzycznym w Poznaniu. Kiedy zostałem dyrektorem warszawskiej Syreny postanowiłem zrobić coś w koprodukcji - wspomina Jacek Mikołajczyk. - W ten sposób w jednym czasie, w dwóch miejscach w Polsce, będzie można oglądać przedstawienia oparte na tej samej inscenizacji - dodaje.   

Premiera musicalu w Warszawie odbędzie się 8 września, w Poznaniu - 22 września. Więcej o historii rodziny Addamsów oraz o samym spektaklu - w nagraniu audycji. 


Jacek Mikołajczyk i Weronika Bochat-Piotrowska Jacek Mikołajczyk i Weronika Bochat-Piotrowska

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Weronika Bochat-Piotrowska (aktorka), Jacek Mikołajczyk (reżyser spektaklu i dyrektor Teatru Syrena)

Data emisji: 1.09.2018

Godzina emisji: 12.16

kul/mk

Czytaj także

Izabella Bukowska-Chądzyńska: Marlene Dietrich stała się częścią mnie

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 14:37
Życie Marlene Dietrich wielu fascynuje od dawna. Co jest w tej postaci tak pociągającego? - Myślę, że dziś to byłby typ Madonny. Ona w swoich czasach była skandalistką, pociągała i bulwersowała tłumy - mówi Izabella Bukowska-Chądzyńska, odtwórczyni roli Marleny. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Guzowska: przy pisaniu strasznie się męczę

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 13:37
- Gdy piszę książkę to siadam, myślę, nie wychodzi mi, wstaję, idę po zakupy, pod prysznic, po dziecko, oczywiście w końcu wymyślam, ale nie jest to łatwe - mówi Marta Guzowska, archeolożka, autorka kryminałów. - Ale nadchodzi taki moment, kiedy mówię sobie: Guzowska nieźle to wymyśliłaś - dodaje. 
rozwiń zwiń