Wesele z perspektywy muzyków. "To po prostu ciężka praca”

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2019 15:00
Ten zawód to nie tylko dobra zabawa, ale przede wszystkim ciężka praca. Państwo młodzi mają najczęściej wysokie wymagania, a do tego trzeba umieć dobrze grać, mieć świetną kondycję i dużo cierpliwości.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Katerina Yakyamseva/Shutterstock.com

- Na wesele nie jedziemy po to, by się bawić, ale by pracować. Staramy się wszystko odbierać z poczuciem humoru i naszą dobrą energię przekazywać ludziom, ale to wbrew pozorom jest bardzo trudne, bo trzeba poprowadzić najczęściej ponad 100 osób - mówił Jarosław Gawryluk, założyciel zespołu Oxide. - W czasie oczepin, czy innych zabawa wszystko trzeba powtarzać po kilka razy.

Jak przekonywał, najczęściej zespoły nie mają "sztywnej playlisty" i starają się wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów. - Zdarzają się grupy, które grają na każdym weselu te same utwory o tych samych porach - mówił Jarosław Gawryluk. - Jednak warto przed weselem ustalić, jakie będą oczekiwania pary młodej i gości.  

Jak trafić w gust gości weselnych? Dlaczego tak trudno jest utrzymać skład zespołu i jak wyglądają próby bandu weselnego, który gra właściwie w każdy weekend? O tym w nagraniu rozmowy z drugiej godziny audycji "Sobotologia".

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania pierwszej godziny audycji, w której przedłużyliśmy sobie wakacje i spróbowaliśmy geocachingu, oraz nauczyliśmy się języka duńskiego i popłynęliśmy do Szwecji.

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 28.09.2019

Godzina emisji: 10.15

kd

Czytaj także

Zmiany w Tekken 7 - nowe możliwości dla graczy?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 16:00
​Zbliża się kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, będą strefy gier i turnieje w kultowe "bijatyki". Przed nami rywalizacja między innymi w Mortal Kombat 11 oraz Tekkena 7. Co się zmieni w tym roku?
rozwiń zwiń