Park liniowy - sposób na letni weekend

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2021 15:11
Miesiące letnie to jedyny czas w roku, podczas którego skorzystać można z tej atrakcji. Jak poradzić sobie w parku linowym i czy to rozrywka dla każdego?
Jaki są techniki poruszania się po i między drzewami? I jak pokonać lęk wysokości i barierę strachu?
Jaki są techniki poruszania się po i między drzewami? I jak pokonać lęk wysokości i barierę strachu? Foto: Pixabay

gimnastyka Pixabay 1200.jpg
Gimnastyka poranna. Zestaw ćwiczeń na sobotę

Zanim uda nam się dostać na wysoko położone partie drzew, musimy przejść odpowiednie szkolenie i założyć specjalną uprząż, by móc potem poradzić sobie podczas przejścia na trasach. - Do niej przywiązana jest lonża i linka razem z bloczkiem zjazdowym. Do lonży mocowane są karabinki z pełną asekuracją - opowiadała Gosia z Parku Linowego w Warszawie. Dzięki temu, jeśli komuś zdarzy się zawisnąć, będzie po prostu wisiał, ale będzie bezpieczny. Niezbędny jest oczywiście także kask - podkreślała. 

Posłuchaj
05:19 _PR4_AAC 2021_08_07-10-35-17.mp3 Jak poradzić sobie w parku linowym i czy to atrakcja dla wszystkich? (Sobotologia/Czwórka) 

Podczas szkoleń chętni, by spędzić czas w takim parku linowym, dowiadują się, jak się asekurować i w jaki sposób działa sprzęt, a także jak reagować, gdy wydarzy się wypadek.

Posłuchaj także:

- Najwyższy punkt w naszym przypadku to ponad 13 metrów - mówiła gość Czwórki. - Wiele osób przychodzi do parków linowych nie tylko po to, by mieć frajdę, ale głównie po to, by przełamać swoje lęki związane z wysokością. I to jest bardzo pozytywne, ważne jednak, by dbać o swoje bezpieczeństwo - podkreślała.  

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Szymon Jaworski

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 07.08.2021

Godzina emisji: 10.15

kd

Czytaj także

Surfing i nie tylko - odwiedzamy Chałupy

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2021 10:44
Chałupy to nie tylko surfowanie, co jeszcze warto zobaczyć w tych okolicach i jakie aktywności uprawiać? Do Chałup zaprosi nas instruktor surfingu.
rozwiń zwiń