X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Układ Formalny: ruszamy tematy, za które możemy dostać po głowie

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2016 12:09
- Gramy dla wszystkich, ale przede wszystkim szukamy historii, widzów i tematów, które są pomijane w głównym nurcie - mówi reżyser Grzegorz Grecas. - Interesujemy się osobami, o których mówi się, że są wykluczone - dodaje.
Audio
  • Członkowie grupy Układ Formalny opowiadają o swojej działalności i planach na przyszłość (Pasjonauci/Czwórka)
Układ Formalny: Grzegorz Grecas, Monika Wolińska, Piotrek Bublewicz, Malwina Rusów, Przemek Furdak
Układ Formalny: Grzegorz Grecas, Monika Wolińska, Piotrek Bublewicz, Malwina Rusów, Przemek Furdak Foto: Beata Kwiatkowska/Czwórka

Układ Formalny tworzą młodzi, zdolni, aktywni. Zamiast pracy w teatrze instytucjonalnym wybrali inną drogę. Dziś tworzą spektakle w słusznych sprawach. Przy przedstawieniu "Enterorestes", inspirowanym zbrodnią w Rakowiskach, który dedykowany był uczniom, wspierali się konsultacjami psychologicznymi. - To nie jest najłatwiejszy spektakl - mówi psycholog Monika Wolińska. - Następuje po nim burza emocji. Widzowie wychodzą z wypiekami na twarzach. Pomagamy to interpretować, skupiamy się na tym, co oni przeżyli - wyjaśnia.

- Wierzymy w teatr, który może spowodować zmiany - zdradza reżyser.

Członkowie Układu Formalnego w Czwórce opowiadają o swoich planach. Jednym z ich celów jest dotarcie do gimnazjalistów, z trudnym projektem o seksualności, angażują się przedsięwzięcia teatralne dla osób niesłyszących. Beacie Kwiatkowskiej wyjaśniają, czemu interesują ich tematy, za które mogą dostać po głowie.


Kadr ze spektaklu pt. "#Enterorsetes" fot. Maciej Rukasz Kadr ze spektaklu pt. "#Enterorsetes" fot. Maciej Rukasz***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Układ Formalny (reżyser grzegorz Grecas, psycholog Monika Wolińska, aktor Piotrek Bublewicz, aktorka Malwina Rusów, aktor Przemek Furdak)

Data audycji: 18.06.2016

Godzina audycji: 17.00

pj/mc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nauka kontra sztuka w "Ewolucji gwiazdy"

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2016 14:38
Instytut B61 to projekt z pogranicza nauki, spektaklu teatralnego, piosenki aktorskiej i estradowego koncertu. Zrzesza artystów z różnych muzycznych i naukowych światów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Witkacowska wolność i forma w Malabar Hotel

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 09:00
Nazwa teatru Malabar Hotel została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Wybrana forma teatru daje twórcom nieograniczone możliwości, ale też stawia poważne wyzwania.
rozwiń zwiń