Kobiety i jazz. Wszystkie pasje Woody'ego Allena

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2016 17:00
- Fascynacja płcią piękną widoczna jest i w jego filmach, i w życiu prywatnym. Co więcej, oba te światy u Allena często się przenikają - opowiada Rafał Pawłowski, dziennikarz i krytyk filmowy.
Audio
  • Co kręci reżysera Woody'ego Allena? (Pasjonauci/Czwórka)
Aktorki Blake Lively i Kristen Stewart zagrały w najnowszym filmie Woodyego Allena Śmietanka towarzyska
Aktorki Blake Lively i Kristen Stewart zagrały w najnowszym filmie Woody'ego Allena "Śmietanka towarzyska"Foto: PAP/EPA/IAN LANGSDON

Często na towarzyszki życia wybierał sobie aktorki, które rozkwitały na ekranie właśnie w jego filmach. Pierwszą muzą Woody'ego Allena była jego żona Louise Lasser, potem Diane Keaton. Jej kreacje w "Annie Hall" czy w "Manhattanie" przeszły do historii kina. Tak jak i role kolejnej partnerki reżysera - Mii Farow.

- Allen jest także znanym miłośnikiem europejskiej literatury. Na półkach w jego domu znajdziemy m.in. dzieła Czechowa, Dostojewskiego i Kafki, a w filmach możemy zobaczyć, jak zręcznie je cytuje - dodaje rozmówca Oli Opali.

Zanim jednak reżyser na dobre zajął sie kinem, był całkiem nieźle zapowiadającym się sportowcem. W szkole zajmował się także magią, od lat jest też frontmanem pewnego artystycznego składu, z którym kiedyś przyjechał do Polski.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Przygotowała: Ola Opala

Data audycji: 13.08.2016

Godzina audycji: 11.40

kul/mg

Czytaj także

Juliet Taylor - prawa ręka Woody'ego Allena

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2014 08:00
Nie brakuje głosów, że dobrze przeprowadzony casting to prawdziwy klucz do sukcesu filmu. W Hollywood nikt nie ma do tego lepszej ręki niż Juliet Taylor. Najlepiej wie o tym Woody Allen, który z Juliet pracuje nieprzerwanie od 1975 roku.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak Edward Nożycoręki został królem grilla?

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2016 18:50
- Bohater filmu Tima Burtona, jak to zwykle w przypadku obrazów tego reżysera bywa, był wyjątkowy. Co prawda miał problemy z jedzeniem, za to z kebabem poradził sobie rewelacyjnie - mówi Magda Maksimiuk, dziennikarka filmowa.
rozwiń zwiń