Jan Mela: trzeba pielęgnować w sobie nieprzeciętność

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2017 11:00
- Kojarzony jestem z osiągnięć typu "zdobycie biegunów" i rzeczywiście podróże nadal są moją pasją, ale teraz przede wszystkim cieszy mnie to, że moja praca daje mi możliwość spotykania się z drugim człowiekiem - mówi Jan Mela.
Audio
  • Jan Mela o Plebiscycie Nieprzeciętni 2017 i o swoich pasjach, które są jak stan umysłu (Pasjonauci/Czwórka)
Jan Mela opowiadał Beacie Kwiatkowskiej o tym, jak zostać Nieprzeciętnym i po co nam w życiu pasja
Jan Mela opowiadał Beacie Kwiatkowskiej o tym, jak zostać Nieprzeciętnym i po co nam w życiu pasjaFoto: Czwórka

Podróżnik i działacz charytatywny był w jury pierwszej odsłony Plebiscytu Nieprzeciętni i jest także w kapitule tegorocznej, "odświeżonej" edycji. - Każdy z nas w ma w sobie potencjał do działania, trzeba go tylko w sobie odkryć. Dlatego warto szukać, eksperymentować. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "złe doświadczenie" - wyjaśnia podróżnik i działacz charytatywny. 

Jan Mela Nie lubię słowa "przypadek", chyba że w filmie Kieślowskiego. Każda rzecz, która dzieje się w życiu, jest po coś. Nawet jeśli w danym momencie wydaje nam się ona straszna

Wolne chwile gość Czwórki spędza na targach staroci. - To jest czas celebrowania rozmów. Kiedyć chciałem kupić aparat fotograficzny. Sympatyczny dziadzio-sprzedawca opowiadał mi, jakie zdjęcia nim robił i jake w związku z tym ma wspomnienia. Nagle doszedł do wniosku, że absolutnie nie może mi go sprzedać, bo jest zbyt cenny dla niego - wspomina rozmówca Beaty Kwiatkowskiej i opowiada o pasjach, które są jak stan umysłu; Nieprzeciętnych, których spotkał na swojej drodze i o tym, na kogo czeka w Plebiscycie Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Jan Mela (podróżnik, działacz charytatywny)

Data audycji: 25.03.2017

Godzina audycji: 11.17

kul/mc

Czytaj także

Kidults. Coraz dłuższa droga do dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2016 17:00
- Punktem wyjścia do współczesnej dorosłości powinna być próba odpowiedzi na pytanie "czego chcemy i kim jesteśmy" - przekonują goście Czwórki i tłumaczą, że zależności od rodziców nie należy się wstydzić.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ania Książek o podróżach, które mogą zmienić świat

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 17:50
- Naszą podróż dookoła świata finansuje pewien układ. Oferujemy ludziom nasze umiejętności, takie jak uczenie angielskiego czy pracę na farmie, w zamian za miejsce do spania i jedzenie - opowiada Ania Książek.
rozwiń zwiń