Julia Gniadecka: w Hollywood moim atutem jest pochodzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2019 16:30
W Los Angeles mało kto potrafi poprawnie wymówić jej nazwisko, ale to nie ma większego znaczenia, bo filmowa kariera Julii Gniadeckiej rozwija się w najlepsze.
Audio
  • Polka w "fabryce snów" - o czym marzy Julia Gniadecka? (Pasjonauci/Czwórka)
Julia Gniadecka i Beata Kwiatkowska
Julia Gniadecka i Beata Kwiatkowska Foto: Czwórka/Aleksandra Jasińska

Czytaj także
hollywood 1200.jpg
Julia Gniadecka - dziewczyna z "fabryki snów"

Pierwszy film Julia Gniadecka nakręciła w wieku 16 lat na obozie w Londynie. Potem m.in. była stażystką w Paramount Pictures. - Listopad od strony produkcyjnej jest bardzo spokojny. Grudzień to dla mnie niemalże wakacje, natomiast wiosna i lato to czas intensywnej pracy - opowiada gość Czwórki.

Jednym z ostatnich osiągnięć Julii była praca przy najnowszym filmie Stevena Soderbergha. Ten film zobaczymy w przyszłym roku na jednej z dużych platform streamingowych - zapowiada producentka. - W "Let Them All Talk" zagrały m.in. Meryl Streep i Gemma Chan.

Do świata filmu przychodzą coraz to inni ludzie, z coraz lepszymi pomysłami. Ciężko jest myśleć o swojej pozycji jako o czymś gwarantowanym Julia Gniadecka

Historia w "Let Them All Talk" koncentruje się wokół pisarki, która wraz ze starymi przyjaciółmi wyrusza w podróż, aby zabawić się i wyleczyć stare rany. Dołącza do niej siostrzeniec, który niespodziewanie zakochuje się w agentce literackiej. - Produkcja była o tyle nietypowa, że realizowaliśmy ją na statku "Queen Mary 2", który płynął z Nowego Jorku do South Hampton w Wielkiej Brytanii. Razem z nami na pokładzie było 2,5 tysiąca pasażerów oraz 1,3 tysiąca załogi - wyjaśnia rozmówczyni Beaty Kwiatkowskiej.

Dlaczego w Hollywood nie ma ludzi niezastąpionych? Co bardziej liczy się w "fabryce snów" - pokora czy tupet? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadził: Beata Kwiatkowska

Gość: Julia Gniadecka

Data emisji: 16.08.2019

Godzina emisji: 11.15

kul

Czytaj także

Nestor Grojewski. Kucharz, który uwiódł gwiazdy Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 16:30
Karmił m.in. Cameron Diaz, Matta Damona i Leonarda DiCaprio. - Jednym z wyrazów uznania było dla mnie to, że reżyser Martin Scorsese przestał jadać "na mieście" i to nawet w najlepszych restauracjach - opowiada Nestor Grojewski.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Magda Lamparska o Poli Negri. "Zaprosiłam ją do mojego świata"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 12:00
- Moja książka rujnuje wyobrażenie na temat gwiazd. Każdy myśli, że ich życie jest usłane różami. Tymczasem przykład Poli Negri pokazuje, że można mieć wszystko i tak naprawdę nie mieć nic - opowiada Magdalena Lamparska, aktorka i autorka książki "Wszystko albo nic. #jak Pola Negri"
rozwiń zwiń