Magda Lamparska o Poli Negri. "Zaprosiłam ją do mojego świata"

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 12:00
- Moja książka rujnuje wyobrażenie na temat gwiazd. Każdy myśli, że ich życie jest usłane różami. Tymczasem przykład Poli Negri pokazuje, że można mieć wszystko i tak naprawdę nie mieć nic - opowiada Magdalena Lamparska, aktorka i autorka książki "Wszystko albo nic. #jak Pola Negri"
Audio
  • Aktorka Magdalena Lamparska o nieznanym obliczu Poli Negri (Pasjonauci/Czwórka)
Pola Negri
Pola NegriFoto: iryna1/Shutterstock/dom. publiczna

Magdalena Lamparska Hasztag zdominował współczesny świat. Ten sposób kreacji rozwija się w zawrotnym tempie i według mnie ma wiele wspólnego z Polą Negri

Wszystko zaczęło się od "Pamiętnika gwiazdy". - Kiedy byłam nastolatką trafiła w moje ręce biografia Poli Negri pod tym właśnie tytułem. Zafascynowało mnie to, jak dziewczyna z Lipna trafiła do Hollywood. Napisałam o tym pracę magisterską, ale ciągle było mi mało. Pomyślałam, że zrobię użytek z materiałów źródłowych, które udało mi się zgromadzić w Polsce i na świecie - wspomina gość Czwórki.

W swojej książce Magdalena Lamparska nie cofa się jednak do czasów Poli Negri, tylko zaprasza hollywoodzką gwiazdę do swojego świata. - Stworzyłam współczesną historię dziewczyny Anny Mazur. Aktorki, która dowiaduje się, że jest casting do głównej roli w filmie o Poli Negri. Postanowiłam sprawdzić, co człowiek jest w stanie zrobić, żeby zrealizować to marzenie - wyjaśnia.    

Magdalena Lamparska Pola Negri była jedną z pierwszych celebrytek w historii światowego show-biznesu

Aktorka tłumaczy także, co Polę Negri łączyło z modowymi blogerkami, kiedy rozpoczęła się jej era i dlaczego na plan filmu Negri przychodziła z tygrysem... 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Magdalena Lamparska (aktorka, autorka książki "Wszystko albo nic. #jak Pola Negri")

Data audycji: 30.12.2017

Godzina audycji: 11.15

kul/mg

Czytaj także

Mateusz Rusin: ten serial ma wszystko, żeby być hitem

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 12:40
- Akcja dzieje się w Krakowie, na przełomie XIX i XX wieku. Są piękne kostiumy, jest sytuacja kryminalna. Do tego świetna obsada i ciekawy scenariusz. Czyli wszystko to, co powinno zagwarantować sukces - o nowym serialu telewizyjnym "Belle Epoque" opowiada aktor Mateusz Rusin.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Belfer 2". Serial, który trzyma w napięciu nawet jego twórców

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2017 15:00
Drugi sezon serialu "Belfer" upływa pod hasłem "Mordercza gra zaczęła się". - Praca przy tym serialu była nie odbywała się normalnym torem, bo do samego końca nie dostaliśmy scenariusza dwóch ostatnich odcinków - opowiada Eliza Rycembel, odtwórczyni roli Luizy.
rozwiń zwiń