"Żeby była magia musi być wyreżyserowana etiuda"

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2019 12:59
Marcin Muszyński, iluzjonista, zazdrości swoim dzieciom, że w szkole i przedszkolu mogą powiedzieć: "Mój tata jest czarodziejem". A jak wygląda jego praca i pasja opowiada w Czwórce. 
Audio
  • Marcin i Ewelina Muszyńscy opowiadają o pracy iluzjonisty (Pasjonauci/Czwórka)
Rodzina iluzjonistów - Marcin i Ewelina Muszyńscy z córkami i Beata Kwiatkowska
Rodzina iluzjonistów - Marcin i Ewelina Muszyńscy z córkami i Beata KwiatkowskaFoto: Paweł Malinowski/Czwórka

- Na naszych koncertach i dzieci i dorosłego widza możemy przenieść w świat bajki, baśni. Dorosły może znów być dzieckiem - mówi gość Beaty Kwiatkowskiej. - Niektórzy przychodzą na nasze koncerty po pięć razy, by przenieść się w świat fantazji, by odetchnąć od problemów codziennego życia - dodaje. 

Ciekawość ludzi, nawet bardzo wykształconych, sprawia, że nie mogą pogodzić się z faktem, że nie zrozumieją, jak to jest zrobione. Może to sposób, by oderwać się od rzeczywistości Marcin Muszyński

Marcin Muszyński na scenie występuje wraz z żoną, Eweliną. Zgodnie podkreślają, że magia ich koncertów to też miłość. - Razem pasjonujemy się tą sztuką - podkreśla Ewelina. - Robimy wszystko, aby tą radością podzielić się z innymi - dodaje. 

W swoim repertuarze mają przeróżne etiudy: straszne, romantyczne, wesołe. W jednej z nich Ewelina lewituje dookoła Marcina. To numer związany z ich rodzinną historią - poznaniem się tuż po tym, jak Ewelina wygrała wybory Miss Polski. - Wtedy zapytałem ją czy chciałaby latać - wspomina Marcin Muszyński. - Przygotowywaliśmy ten program dwa lata. Od lat podczas tego scenariusza szepczemy sobie słowa "kocham cię" - opowiadają. 

Iluzja to pasja i tajemnica. Jak Czwórkowi goście przygotowują się do występów? Jak się robi magiczne widowiska, gdy potrzeba 30 ton sprzętu? Co iluzja ma wspólnego z nauką? I co dzieci Czwórkowych gości opowiadają na placach zabaw? O tym m.in. w rozmowie z "Pasjonautów". 


młodzi ludzie młodzież smartfon telefon 1200.jpg
Kto Ty jesteś? Na odpowiedź masz 90 sekund

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Ewelina i Marcin Muszyńscy (iluzjoniści) oraz ich dzieci Emilka, Amelka i Zuzia

Data audycji: 16.02.2019

Godzina audycji: 11.19

pj/kd

Czytaj także

Magik Y: esencją magii jest pielęgnowanie tajemnicy

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 12:20
- Jestem jak Shrek, transformuję się i znikam jak Yeti. Uprawiam magię. Także w życiu prywatnym - opowiada Magik Y i czaruje. Nie tylko Beatę Kwiatkowską...
rozwiń zwiń
Czytaj także

Śląska mowa - "idzie powiedzieć dialekt, ale gwara nas nerwuje"

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 13:06
- Dyskutować możemy czy śląska mowa to język czy dialekt - mówi Grzegorz Kulik, miłośnik śląskiej mowy. - Gwara to na pewno nie jest. Gwara ma zabarwienie pejoratywne - dodaje. 
rozwiń zwiń