Seweryn Kubicki: metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2018 17:30
Seweryn Kubicki jest piechurem. Chodzi wszędzie tam, gdzie go nogi poniosą. Ostatnio często niosą go do puszczy. - Ciągnie mnie do natury. Nie lubię dużych miast. Gubię się w nich. Metropolie są przytłaczające. Ja mam swój las - mówił w Czwórce.
Audio
  • Seweryn Kubicki: ta podróż pozwala mi poznać siebie. Odkryć własne granice (Pasjonauci/Czwórka)
Seweryn Kubicki
Seweryn KubickiFoto: archiwum prywatne

Zawsze chciałbym iść więcej i dalej. W trakcie takich podróży można spotkać samego siebie Seweryn Kubicki

Gość audycji wymyślił projekt, który zakłada, że przejdzie wszystkie polskie puszcze. Na swoim koncie ma już kilka takich wypraw, które udało mu się zakończyć z powodzeniem - reszta cały czas przed nim. Zawsze, nawet mimo mrozu, deszczu i innych, niesprzyjających warunków atmosferycznych, w czasie podróży nocuje w lesie lub na łonie natury. Ze sobą nosi kilkudziesięciokilogramowy plecak, w którym ma to, co najpotrzebniejsze. Jedzenie zdobywa sam.

Sławek Michorzewski 1200.jpg
Sławek Michorzewski: moje książki to literatura wagonowa. Chcę bawić ludzi

- Projekt "Piechur. Przez wszystkie puszcze w Polsce" powstał w 2012 roku po przejściu Puszczy Noteckiej (152 km w 30 godzin). Wtedy pojawiła się myśl, żeby przejść 25 puszczańskich drzewostanów. To wszystkie, jakie znajdują się na terenie Polski. Przeszedłem już dziewięć. Przede mną szesnaście następnych - zapowiadał rozmówca Beaty Kwiatkowskiej.

Czas, jaki zaplanował na przejście ich wszystkich to niecały rok. Czy mu się to uda? Jak radzi sobie w lesie, kiedy na zewnątrz temperatura spada poniżej zera? Jak broni się przed dzikimi zwierzętami i czy często spotyka je na swojej drodze? Co jest dla niego największym wyzwaniem? Jaki film był inspiracją dla jego podróży i dlaczego nie lubi spacerów? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Seweryn Kubicki (ekspert od survivalu)

Data audycji: 13.10.2018

Godzina audycji: 11.19

ac

Czytaj także

Patrycja Jaskot: na Galapagos nauczysz się troszczyć o świat

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2018 15:15
Jest dziennikarką, która wolny czas spędza w podróży. - To naczelny cel mojego życia: poznawać, zwiedzać i odkrywać - deklaruje Patrycja Jaskot.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gruzja - kraj, który ma w sobie święty spokój

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 16:00
- W Gruzji, mimo że jest bardzo egzotycznie, nie spotkają nas kłopoty, dlatego, że Gruzini są bardzo dobrymi ludźmi. Rozumieją, że turyści mogą być trochę dziwni i biorą na to poprawkę - przekonuje podróżnik Grzegorz Kapla.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tanie podróżowanie. Na własną rękę czy z biurem podróży?

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 17:17
Podróżowanie poza sezonem jest korzystne finansowo. Pamiątki, noclegi, zakupy - wszystko jest tańsze. Dokąd szczególnie warto się wybrać?
rozwiń zwiń