Zoopsycholog - ktoś, kto rozumie język zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2015 15:00
Psycholog zwierząt, inaczej behawiorysta, to ktoś, kto tłumaczy z języka kociego i psiego na nasz, a dzięki temu pomaga rozwiązać najróżniejsze problemy z pupilami.
Audio
  • Czym się zajmuje zoopsycholog? (Instytut Zatrudnienia/Czwórka)
Zachowanie zwierzęcia często jest odzwierciedleniem relacji, jakie panują między członkami rodziny
Zachowanie zwierzęcia często jest odzwierciedleniem relacji, jakie panują między członkami rodzinyFoto: Glow Images/East News

Zwierzęta, podobnie jak ludzie, doświadczają mnóstwa emocji - bywają nerwowe, agresywne, przestraszone albo smutne. Wysyłają różne sygnały, ale ich właściciele nie zawsze potrafią prawidłowo zareagować, co może jeszcze pogłębić problem. Wtedy z pomocą przychodzi zoopsycholog.

Czytaj dalej
kura 1200.jpg
Fatima i Jadzia - kury ocalone z fermy

- Staramy się zrozumieć język zwierząt, a co więcej - musimy przekazać to, co wiemy, opiekunom i pomóc im wybrnąć z nieporozumień, które zdarzają się między nimi a zwierzakami - mówi Julia Galia, zoopsycholog.

Ekspertka opowiada też, jak wygląda proces psiej i kociej terapii. Z audycji dowiecie się również, jakie studia należy skończyć, by zostać zoopsychologiem.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Goście: Julia Galia (zoopsycholog)

Data emisji: 10.12.2015

Godzina emisji: 12.00

mg/kul

Czytaj także

Pluszowy pies promuje adopcję i zwiedza świat

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 11:00
Pocker to maskotka, którą podróżnicy przekazują sobie z rąk do rąk i zabierają w najdalsze zakątki świata. Pies ma pewną misję - zachęca ludzi do adopcji bezdomnych zwierząt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

JDabrowsky i ciekawostki o psach

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2015 10:00
Vloger Janek Dąbrowski znany jest z tego, że uwielbia zwierzęta. W audycji przedstawił kilka mało znanych faktów na temat psów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Janek Dąbrowski obala mity na temat kotów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 10:00
Powszechnie sądzi się, że koty zostały oswojone przez Egipcjan, a te czarne przynoszą pecha. Janek Dąbrowski sprawdził, ile w tym prawdy i wyszukał ciekawe informacje o tych zwierzętach.
rozwiń zwiń