Janek Dąbrowski obala mity na temat kotów

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 10:00
Powszechnie sądzi się, że koty zostały oswojone przez Egipcjan, a te czarne przynoszą pecha. Janek Dąbrowski sprawdził, ile w tym prawdy i wyszukał ciekawe informacje o tych zwierzętach.
Audio
  • Ciekawostki o kotach przedstawia JDabrowsky (Terefere Radio/Czwórka)
Koty uwielbiają przebywać na słońcu
Koty uwielbiają przebywać na słońcuFoto: Glow Images/East News

Kot spędza średnio dwie trzecie doby na drzemce, co oznacza, że w wieku 9 lat ma za sobą... 6 lat snu. Kiedy to sympatyczne zwierze nie śpi, to się myje - na toaletę kot przeznacza jedną trzecią czasu czuwania.

Czytaj dalej
Pies dalmatynczyk 1200.jpg
JDabrowsky i ciekawostki o psach

To nieprawda, że koty udomowili starożytni Egipcjanie. - Najstarszy grobowiec z oswojonym kotem został znaleziony na Cyprze i jest starszy od egipskich malowideł z kotami o ok. 4 tys. lat - mówi prowadzący.

Janek zdradza też, w których krajach czarny kot podobno przynosi szczęście i wyjaśnia, dlaczego zwierzęta te z łatwością wdrapują się na drzewa, ale mają problemy, żeby z nich zejść. Z audycji dowiecie się również, dlaczego koty ocierają się o ludzkie nogi, z jaką szybkością mogą biegać i ile kosztował najdroższy kot świata.

***

Tytuł audycji: Terefere Radio

Prowadzi: Jan Dąbrowski

Data emisji: 17.09.2015

Godzina emisji: 21.00

mg/asz

Czytaj także

JDabrowsky i Thor o swoich zwierzętach

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2015 08:00
Gościem audycji Janka Dąbrowskiego "Terefere Radio" ponownie był Stanisław "Thor" Świątkowski. Obaj youtuberzy opowiedzieli o swoich pupilach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pluszowy pies promuje adopcję i zwiedza świat

Ostatnia aktualizacja: 28.08.2015 11:00
Pocker to maskotka, którą podróżnicy przekazują sobie z rąk do rąk i zabierają w najdalsze zakątki świata. Pies ma pewną misję - zachęca ludzi do adopcji bezdomnych zwierząt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wolontariuszka, która ratowała słonie i antylopy

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2015 09:00
Ewa Bukalska spędziła dwa tygodnie w afrykańskim kraju Botswana, gdzie likwidowała pułapki na dzikie zwierzęta, naprawiała drogi i liczyła stada przy wodopoju.
rozwiń zwiń