X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andżelika Piechowiak: aktorstwo to zawód dla wszechstronnych

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2016 09:00
Nienaganna dykcja, kultura słowa, ale też i sprawność fizyczna. Aktorstwo to zawód, w którym nie wystarczy mieć talent. Równie ważne są systematyczne ćwiczenia - przekonuje aktorka.
Audio
  • Andżelika Piechowiak, aktorka teatralna i filmowa, opowiada w Czwórce o trudach zawodu aktora (Instytut Zatrudnienia/Czwórka)
Andżelika Piechowiak opowiada o tym jak wyglądają studia aktorskie
Andżelika Piechowiak opowiada o tym jak wyglądają studia aktorskieFoto: PAP/Stach Leszczyński

Do studiów aktorskich trzeba być przygotowanym, dostanie się do szkoły teatralnej za pierwszym razem to nie lada wyzwanie. - Trzeba przygotować teksty, piosenki, mieć kondycję fizyczną. Przy pierwszym etapie w ciągu kilku minut zapada decyzja czy dana osoba przechodzi dalej - opowiada aktorka Andżelika Piechowiak.

Podczas czteroletniej nauki studenci, podzieleni na kilkunastoosobowe grupy, uczą się historii kultury, sztuki, teatru, filmu, literatury czy kostiumologii, ale mają też bardzo dużo zajęć praktycznych. - Nie wyobrażam sobie tego zawodu bez umiejętności opanowania głosu, oddechu - mówi aktorka i dodaje, że już pierwszy kontakt z profesorami uświadamia młodym ludziom, jakie trudności ich czekają w przyszłej pracy.

W audycji zdradziliśmy, jakie cechy powinien posiadać aktor i wybraliśmy się na zajęcia z kultury słowa i dykcji oraz piosenki aktorskiej. Podpowiadaliśmy też, jak należy ćwiczyć, żeby mieć idealną dykcję.

***

Tytuł audycji: Instytut Zatrudnienia

Prowadzi: Katarzyna Węsierska

Materiał przygotowała: Dominika Klimek

Gość: Andżelika Piechowiak (aktorka teatralna i filmowa, absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie)

Data emisji: 17.03.2016

Godzina emisji: 12.00

jt/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zawód: nurek. Praca, która jest pasją

Ostatnia aktualizacja: 07.01.2016 07:00
Zawodowy nurek może pracować na przykład w portach i na platformach wiertniczych, czyszcząc obiekty położone pod wodą. Druga opcja to bycie instruktorem nurkowania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fryzjer. "Zawód, w którym możesz zaszaleć"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 15:30
- Nie lubię, kiedy klientka siada w fotelu i mówi mi, co mam robić. To jest najgorsze, co może się zdarzyć u fryzjera – tłumaczy fryzjer Marcin Kasper.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zawód - handlowiec. Jak zdobyć dobrze płatną pracę?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 15:24
Osoba, która decyduje się na naukę w tym kierunku podobno powinna być przebojowa, ambitna, wyznaczać sobie śmiałe cele i konsekwentnie je realizować.
rozwiń zwiń