Dlaczego warto zostać ekonomistą?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 18:29
Ekonomista potrafi prowadzić działalność gospodarczą, pracować w banku lub instytucjach finansowych. Sprawdzimy jak działa ten zawód.
Dlaczego warto zostać ekonomistą?
Foto: East News/Glow Images

Ekonomista w swej pracy wykorzystuje takie nauki jak matematyka, finanse, informatyka (z naciskiem na programowanie).  Ekonomia jest najbardziej popularnym kierunkiem studiów, ale ekonomistą można być również po technikum czy liceum ekonomicznym.

Przyszłych ekonomistów zapytamy o powody takiego wyboru, odwiedzimy szkołę przygotowująco do zawodu i sprawdzimy zapotrzebowanie rynku pracy na ekonomistów.

***

Na audycję "Instytut Zatrudnienia" zapraszamy w czwartek (12.05) w godz. 12.00-13.00. Program poprowadzi Katarzyna Węsierska.

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Architekt. "To bardzo wymagający zawód"

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 13:25
- Żeby w ogóle dostać się na studia na ten kierunek, trzeba umieć rysować, posługiwać się ołówkiem, piórem, choć potem często zastępuje się je komputerem - mówił w Czwórce architekt Mikołaj Kołacz.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cyfrowi nomadzi. Wymień biuro na rajską plażę!

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2016 13:42
Opalasz się, pijesz chłodne napoje, serfujesz, zwiedzasz, poznajesz ludzi, bawisz się i pracujesz. Cyfrowi nomadzi są dowodem, że pogodzenie tego wszystkiego niemal w jednym czasie jest możliwe.
rozwiń zwiń