Polskie Radio
Section05
rachunki

Zamrożenie cen energii. Minister Domański: na razie brak decyzji co do cen w II poł. 2024 r.

Na razie nie ma decyzji co do możliwości przedłużenia zamrożenia cen energii poza pierwszą połowę 2024 r. - poinformował minister finansów Andrzej Domański. Dodał, że analiza możliwości dalszych działań planowana jest na koniec I kwartału 2024 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia elektryczna bezpieczeństwo energetyczne budżet Polski POLSKA Ministerstwo Finansów prąd rachunki energetyka

Tarcza energetyczna. Minister Moskwa: wartość działań osłonowych w 2022 i 2023 roku wyniesie blisko 100 mld zł

Wartość tarczy energetycznej, czyli m.in. mrożenia cen prądu dla gospodarstw domowych i podmiotów wrażliwych do końca 2023 r. wyniesie 100 mld zł - poinformowała PAP minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Dodała, że w ramach nadmiarowych przychodów i podatku od zysków nadzwyczajnych, firmy energetyczne do końca br. przekażą ok. 30 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Anna Moskwa Ministerstwo Klimatu i Środowiska energia elektryczna energetyka energia atomowa energia odnawialna energia prąd rachunki budżet Polski deficyt budżetowy POLSKA społeczeństwo

Skuteczne sposoby na oszczędzanie prądu. "Ważna jest zmiana nawyków"

Każdy z nas może zacząć oszczędzać prąd. Sposobów jest naprawdę dużo. - Musimy przeliczać i wiedzieć, na co się decydujemy - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o zakupie nowych urządzeń elektrycznych Agnieszka Głośniewska, rzecznik Urzędu Regulacji Energetyki. Można też rozmrażać jedzenie w lodówce, gotować z pokrywką czy wyłączać ładowarkę z gniazdka.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek rachunki energia elektryczna prąd

Dzięki panelom i sztucznej inteligencji Zduńska Wola oszczędza prąd

Sztuczna inteligencja zbada stopień zużycia energii w szkołach i przedszkolach w Zduńskiej Woli. Podpowie również, w jaki sposób najkorzystniej wykorzystać tę energię, aby zmniejszyć rachunki za prąd. Już wcześniej w tym mieście pomyślano także o innych sposobach oszczędzania energii.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo fotowoltaika oszczędzanie energii energia elektryczna rachunki szkoła Piotr Łodej Trójka

Migracja danych do nowego systemu. PGNiG uspokaja klientów, którzy nie otrzymali faktur w terminie

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny przypomniała, że osoby, które nie otrzymały faktur w terminie, nie poniosą żadnych dodatkowych opłat. Chodzi o mieszkańców kilku województw, w których zakończył się proces migracji danych klientów do Centralnego Systemu Bilingowego. To jeden z największych tego typu projektów realizowanych w branży energetycznej w Europie Środkowo-Wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  PGNiG gaz POLSKA energetyka rachunki regiony GOSPODARKA

Niezapłacone rachunki za telefony i internet idą w miliardy. Zobowiązanie rekordzisty przekracza 14 mln zł

Zadłużenie konsumentów i przedsiębiorstw wobec firm telekomunikacyjnych wynosi obecnie 1,28 mld zł. Sytuacja zdecydowanie się poprawia, bowiem w połowie pandemicznego 2020 r. przekroczyło historyczne 1,5 mld zł. Rekord zadłużenia wśród przedsiębiorstw należy do firmy z branży rolniczej z województwa pomorskiego, która ma do spłacenia 14,4 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA telekomunikacja telefony komórkowe rachunki długi

Dziewięciu na dziesięciu Polaków deklaruje, że oszczędza energię elektryczną

Dziewięciu na dziesięciu Polaków deklaruje, że oszczędza energię elektryczną - wynika z badania IBRiS przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Komitetu Energii Elektrycznej. Do oszczędzania prądu skłaniają Polaków przede wszystkim koszty, które wskazało 84% ankietowanych. Ważna jest też troska o środowisko naturalne - taką odpowiedź wskazało 80% badanych.
Zobacz więcej na temat:  energetyka energia elektryczna prąd rachunki oszczędzanie