Ekoturystyka. W zgodzie z naturą i samym sobą

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2017 13:41
Jak przekonywał ekopodróżnik Jacek Stachurski, ekoturystyka wcale nie jest nowym zjawiskiem. - To podróżowanie w sposób jak najbardziej przyjazny środowisku, do miejsc wyróżniających się bogactwem przyrody, lokalnej kultury i pięknem krajobrazu - tłumaczył w Czwórce.
Audio
  • Ekoturystykę poleca Jacek Stachurski (Hotspot/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/kovop58

Jacek Stachurski Ekoturystyka to naturalna przeciwwaga dla turystyki masowej, Wciąż jednak jeszcze nie jest popularna w Polsce. Nie ma właściwie na ten temat publikacji

Jak przekonywał, wyjeżdżając na wakacje, ekoturysta zrezygnuje np. z samochodu i pojedzie z kimś innym, bądź skorzysta ze środków komunikacji. - Najczęstszą formą wypoczynku jest jazda na rowerze, spływy kajakowe, przejażdżki konne - wymieniał gość Czwórki. I zabrał słuchaczy Czwórki na rowerowy szlak Green Velo, który ma poonad 2 tys. km i wiedzie przez pięć województw. - Po drodze przejedziemy m.in. przez pięć parków narodowych, szesnaście parków krajobrazowych. Poznamy przepiękny region, jakim jest Podlasie: wielokulturową krainę, zamieszkałą przez Polaków, Litwinów, Białorusinów czy Tatarów - opowiadał Stachurski. - Po drodze mijamy wiele miast i mniejszych miejscowości.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

Jak się przygotować do wyprawy szlakiem Green Velo i które atrakcje koniecznie trzeba po drodze zobaczyć? O tym także mówił gość Czwórki. Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy. W programie rozmawialiśmy także z Piotrem Rozwałką z Kluby Turystyki wszelakiej o tym, jak studenci Politechniki Warszawskiej zwiedzają Polskę. Zapraszamy do wysłuchania nagrania: Pierwsza godzina audycji "Hotspot" 13.05.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Gość: Jacek Stachurski (ekoturysta)

Data emisji: 13.05.2017

Godzina emisji: 17.10

kd/jsz

Czytaj także

Brzeg nad Odrą. "Miasto, do którego każdy chce wracać"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 19:18
To malownicze miasteczko położone jest w połowie drogi między Wrocławiem a Opolem, a tutejszy zamek piastowski nazywany jest Śląskim Wawelem. W "Hotspocie" odwiedziliśmy Brzeg nad Odrą.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kaszuby - kierunek na podróżniczej mapie Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 17:23
Miłośnicy tych terenów twierdzą, że właśnie tam zobaczymy najpiękniejsze pejzaże, soczysto zielone łąki, pola kwitnącego łubinu, gryki i rzepaku, jeziora z krystalicznie czysta wodą, zachowaną oryginalną architekturę i niezwykłych mieszkańców dbających o kulturę i historię regionu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podróże po Polsce. Wędrujemy po Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2017 08:00
- Mazowsze nie ma gór ani dostępu do morza, jednak jest tu wiele świetnych miejsc i ciekawych zakątków, które warto odwiedzić. Wystarczy wyjechać poza miasto, by znaleźć się w zupełnie innym świecie - przekonywał w Czwórce Paweł Cukrowski z samorządu wojewódzkiego.
rozwiń zwiń