X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Brzeg nad Odrą. "Miasto, do którego każdy chce wracać"

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2017 19:18
To malownicze miasteczko położone jest w połowie drogi między Wrocławiem a Opolem, a tutejszy zamek piastowski nazywany jest Śląskim Wawelem. W "Hotspocie" odwiedziliśmy Brzeg nad Odrą.
Audio
Rynek w Brzegu
Rynek w BrzeguFoto: wikimedia.commons/Barbara Maliszewska

Opatów._Lochy_pod_miastem_1200.JPG
Podziemia Opatowskie - miasto pod miastem

Jak przekonywał Andrzej Peszko, kierownik Biura Promocji Brzegu, to miejscowość, do której "każdy chce wracać", bowiem jest wyjątkowa m.in. pod względem architektonicznym. - W swoich średniowiecznych granicach miasto prężnie się rozwijało i do dziś ówczesny układ budynków jest czytelny. Ale ta "siatka" jest otoczona parkami o łącznej powierzchni ponad 160 hektarów - mówił przewodnik Czwórki. I opowiadał o ciekawostkach z historii Brzegu. - W 1842 roku powołane zostało Towarzystwo Upiększania Miasta, a brzeżanie podróżujący wówczas po różnych zakątkach świata zobowiązani byli do sprowadzania tu sadzonek drzew i nasadzania ich - opowiadał Andrzej Peszko. - Dziś więc szczycimy się wieloma gatunkami o ponadstuletnim rodowodzie, które obce są niekiedy nawet dla Europy, m.in. tulipanowcem amerykańskim.


Toszek_(js) 1200.jpg
Toszek, czyli małe miasteczko z wielką historią

Wybraliśmy się także na brzeski rynek, na którym odwiedziliśmy ratusz, poznaliśmy także historię pewnego bohaterskiego łabędzia. A gdzie w Brzegu warto kupić chałwę, gdzie zatańczyć tango i dlaczego w herbie miasta widnieją trzy kotwice i co wspólnego z tą miejscowością ma Wiedźmin? Tego dowiecie się z nagrania audycji.

Zobacz więcej Podróże z Czwórką <<<

W drugiej godzinie programu zaprosiliśmy was zaś na wycieczki po Podlasiu, Biebrzańskim Parku Narodowym, zajrzeliśmy nad brzegi Narwi. O tych miejscach opowiadała Małgorzata Pawelczyk, która na co dzień fotografuje niezwykłe zakątki. Posłuchaj nagrania <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotował: Łukasz Pietrzyk

Data emisji: 16.04.2017

Godzina emisji: 16.10

kd/mk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Racibórz w magnoliach, z Wiatrakami i lataniemi

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:00
Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, gdzie zachowało się wiele cennych zabytków. Wśród nich kolumna maryjna i związana z nią legenda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Bieszczady. "W polski Teksas rusz!"

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2017 18:50
"Po prostu wyjedź w Bieszczady" - namawiał w jednej ze swoich piosenek Wojciech Młynarski. Hasło to podchwycili członkowie PAKTu. - To miejsce dzikie i wciąż nie do końca odkryte, gdzie są takie zakątki, w których diabeł mówi dobranoc - przekonują Magdalena Lenart i Przemysław Stocki.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Egipskie tajemnice i rycerskie skarby Opolszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2017 12:00
Rożnów pod Wołczynem - ta niewielka wioska ma coś, co czyni ją niezwykłą. To nietypowy grobowiec w formie egipskiej piramidy wybudowany dla rodziny von Eben oraz Mohring. W położonej zaś nieopodal Byczynie można nauczyć się rycerskiego rzemiosła.    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pałac w Kozłówce. "Na kwadracie u hrabiego"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2017 19:00
W pałacu w Kozłówce mieści się dziś Muzeum Zamoyskich, ale każdy kto odwiedzi to miejsce ma szansę poczuć się jak arystokrata.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Puszcza Kampinoska. "Ewenement w skali świata"

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2017 18:00
Jak wędrować po lesie wiosną, kiedy niektóre szlaki mogą być jeszcze podtopione, jak bezpiecznie obserwować przyrodę - m.in. o to zapytaliśmy Jerzego Królikowskiego, miłośnika Puszczy Kampinoskiej. Odwiedziliśmy także rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar.
rozwiń zwiń