X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Uroczysko Wołkołatka. Wielkopolska spoza map

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2017 12:20
W "Hotspocie" razem z dziennikarzem Polskiego Radia Poznań powędrowaliśmy do miejsca, które zabiera nas w czasy podbojów Mieszka I. - Jestem tu pierwszy raz, a to tylko dlatego, że na autostradzie spotkałem ludzi ze średniowiecznym uzbrojeniem - mówił napotkany przez Tomasza Sosnowskiego turysta.
Audio
  • Uroczysko Wołkołatka - wczesnosłowiański zakątek Wielkopolski (Hotspot/Czwórka)
Wielkopolska - Uroczysko Wołkołatka w Woli Jabłońskiej. Fragment odtworzonej osady wczesnosłowiańskiej
Wielkopolska - Uroczysko Wołkołatka w Woli Jabłońskiej. Fragment odtworzonej osady wczesnosłowiańskiej Foto: Tomasz Sosnowski
Sprawdź też:
rower rowerzysta podróże wakacje 1200.jpg
Ekoturystyka. W zgodzie z naturą i samym sobą

Twórcą wczesnosłowiańskiego Uroczyska Wołkołatka jest Albert Kiszkurno, założyciel Drużyny Wojów Piastowskich Jantar. -  Moim marzeniem było stworzenie parku historycznego, zupełnie innego od wszystkich innych skansenów w Polsce. Tutaj świat baśni i legendy przeplata się ze światem rzeczywistych postaci, z dźwiękami muzyki, opowieścią o bogach i herosach, o mitycznych postaciach z naszej historii - opowiadał Albert Kiszkurno. W Uroczysku Wołkołatka można nauczyć się sztuki dawnego rzemiosła, uleczyć skołataną duszę w chacie wiedźmy, uczestniczyć w krwawej bitwie wojów, a na koniec posilić się i zrelaksować w hali księcia.

W audycji "Hotspot" opowiadaliśmy także o historii Drużyny Wojów Piastowskich Jantar. Ponadto o nowej filmowej produkcji rozmawialiśmy ze Zdzisławem Cozakiem, reżyserem i scenarzystą oraz autorem realizowanego dla TVP Historia cyklu "Tajemnice początków Polski". - Chcemy pokazać grody związane z początkami Polski. Tutaj Mieszko I będzie walczył z ludnością plemienną, co nastręcza jednak wielu problemów natury historycznej. Okazuje się, że istnienie niektórych wczesnosłowiańskich plemion można podważyć - tłumaczył reżyser.

Posłuchaj też:
dziewczyna turysta mapa 1200.jpg
Podróże po Polsce. Wędrujemy po Mazowszu

A kogo w jego filmie zagra Albert Kiszkurno? Tego dowiecie się słuchając całego nagrania pierwszej godziny "Hotspotu". Zapraszamy też do wysłuchania drugiej godziny audycji, w której Mateusz Kulik o ulubionych zakątkach naszego kraju rozmawiał z podróżniczką Bernardettą Baran.

Hotspot z 20.05.2017 - druga godzina <<<

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Materiał przygotował: Tomasz Sosnowski (dziennikarz Polskiego Radia Poznań)

Data emisji: 20.05.2017

Godzina emisji: 16.07

jsz/gs

Uroczysko Wołkołatka/fot. Tomasz Sosnowski Uroczysko Wołkołatka/fot. Tomasz Sosnowski
Uroczysko Wołkołatka/fot. Tomasz Sosnowski Uroczysko Wołkołatka/fot. Tomasz Sosnowski
Uroczysko Wołkołatka/fot. Tomasz Sosnowski Uroczysko Wołkołatka/fot. Tomasz Sosnowski
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wielkopolska tropem Mickiewicza i Tercetu Egzotycznego

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 15:01
Przez Wielkopolskę wędrowaliśmy z dala od najbardziej uczęszczanych turystycznych szlaków i odwiedziliśmy m.in. mickiewiczowskie Soplicowo, a także… Muzeum Tercetu Egzotycznego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Poznań jak Hollywood? "Filmowcy pokochali to miasto"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 16:03
- Animacja "Autoterror", teledysk Mary Komasy i thriller "Chronology" z Williamem Baldwinem to tylko niektóre produkcje kręcone w Poznaniu. W tym roku nasze miasto zaprezentuje się też na Berlinale w obrazie "Serce miłości" - mówi Michał Gramacki z Poznan Film Commission.
rozwiń zwiń