Pieniny w gawędach duchów, magów i superbohaterki św. Kingi

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2018 11:10
- Przewodniki zazwyczaj informują nas o wysokości gór, długości tras, o noclegach i jedzeniu. My chcieliśmy opowiedzieć o Pieninach z perspektywy Starego Ducha, który kocha to miejsce najbardziej na świecie - mówią twórcy aplikacji Pyeniny.
Audio
  • Aplikacja Pyeniny - niezwykłe opowieści o paśmie górskim w łańcuchu Karpat (Hotspot/Czwórka)
Zamek w Czorsztynie
Zamek w CzorsztynieFoto: Shutterstock.com/proslgn

Czytaj także
TATRY 1200.jpg
Korona polskich gór u twoich stóp. Ruszaj na szlak z Czwórką

Aplikacja Pyeniny to wyjątkowy przewodnik po historii, wierzeniach i legendach polsko-słowackich Pienin. - Użytkownicy mają okazję poznać św. Kingę, superbohaterkę Pienin oraz kilka wersji historii o powstaniu przełomu Dunajca - mówią Mateusz Słowakiewicz i Paweł Ratajczyk. - Zrezygnowaliśmy z suchych i nudnych opisów na rzecz emocji. Teksty mają formę gawędy snutej przez Starego Ducha Pienin - dodają i opowiadają o największych atrakcjach tej części Polski: o Szczawnicy i spływach tratwami flisackimi oraz o dawnych kuligach środkiem zamarzniętego Dunajca.


Czytaj także
bieszczady zima 1200.jpg
Bieszczady poza utartym szlakiem. Co warto zobaczyć?

Audioprzewodnik zdobył w tym roku Srebrną Nagrodę w prestiżowym, międzynarodowym konkursie A’Design Award 2018. Zapraszamy także do wysłuchania pierwszej godziny audycji, w której zwiedzamy twierdzę Modlin >>>

***

Audycja: "Hotspot"

Prowadzący: Mateusz Kulik

Goście: Mateusz Słowakiewicz, Paweł Ratajczyk (współtwórcy aplikacji Pyeniny)

Data emisji: 14.07.2018

Godzina emisji: 17.09

kul/kd

Czytaj także

Świętokrzyskie. Ujazd, kościoły i Czerwony Kapturek

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 17:40
- Kiedyś Kielce omijało się szerokim łukiem, bo to miasto nie stanowiło żadnej turystycznej atrakcji. Tymczasem ja odkrywanie uroków Świętokrzyskiego proponuję zacząć właśnie od Kielc - zachęca przewodnik Dorota Wójcik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polska na ferie. "Osieki, czyli wieś jak malowana"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2018 18:40
Nieopodal Koszalina znajduje się spowite twórczą atmosferą miejsce z jedną z najbardziej orginalnych kolekcji współczesnego malarstwa.
rozwiń zwiń