Bieszczady poza utartym szlakiem. Co warto zobaczyć?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2018 17:11
Do tej części Polski warto wybrać się o każdej porze roku. Ale zimą mamy okazję poznać Bieszczady w zupełnie nowej odsłonie.
Audio
  • Magiczne Bieszczady - jedyne takie miejsce w Polsce (Hotspot/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/krzys16

katowice muzeum śląskie 1200.jpg
Katowice - miasto ogrodów i ludzi z pasją

Dziennikarka Czwórki Dominika Klimek rozpoczęła odkrywanie Bieszczad od podróży do nieistniejącej już wsi Łopienka. Oprócz podziwiania malowniczych terenów możemy poznać historię miejsc, których nie ma już na mapie. W audycji mówiliśmy o m.in. o legendzie tajemniczego kościoła ukrytego pośrodku lasu, historii Łopienki i ginących, bieszczadzkich zawodach. Gdzie możemy trafić skręcając z najbardziej utartych ścieżek? Kim są bohaterowie reportażu Dominiki Klimek i co sprawia, że ich pasje są tak wyjątkowe? Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Goście: w nagraniu rozmowy - Jacek Krawiec, pasjonat jeździectwa, właściciel okolicznej stajni konnej, przewodnik, Zygmunt Furdygel, zajmujący się wypalaniem węgla drzewnego, Krzysztof Strzępka, Jerzy Czarynkiewicz, Roman Markuc (bieszczadzcy drwale)

Data emisji: 3.03.2018

Godzina emisji: 16.15

ac

Czytaj także

Wieliczka. Zwiedzaj kopalnię soli jak twardziel!

Ostatnia aktualizacja: 24.12.2017 10:00
To magiczne miejsce nieopodal Krakowa, w którym zatrzymał się czas, a jego sława dawno wyszła poza granice Polski. Teraz Kopalnia Soli w Wieliczce kusi też tych, którzy lubią ekstremalne przeżycia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Świętokrzyskie. Ujazd, kościoły i Czerwony Kapturek

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2017 17:40
- Kiedyś Kielce omijało się szerokim łukiem, bo to miasto nie stanowiło żadnej turystycznej atrakcji. Tymczasem ja odkrywanie uroków Świętokrzyskiego proponuję zacząć właśnie od Kielc - zachęca przewodnik Dorota Wójcik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr im. Juliusza Osterwy, czyli Lublin od kulis

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2018 17:30
- Jak na ówczesne czasy był to jeden z najnowocześniejszych i najpiękniejszych budynków teatralnych w Europie. Nie doszłoby jednak do jego powstania, gdyby nie dwaj "bracia-szaleńcy"... - opowiada Anna Nowak, aktorka Teatru im. Juliusza Osterwy w Lublinie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kortowo - kraina studenckiej szczęśliwości?

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 17:45
Kortowo - tak nazywa się osiedle w Olsztynie, określane także mianem miasteczka uniwersyteckiego, w którym mieszczą się instytucje należące do Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wyjechaliśmy całą rodziną, żeby się poznać"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2018 13:09
- Rodzice nie mieli dla nas czasu, więc potrzeba bliskości zrodziła pomysł wspólnego wyjazdu. Przez pierwsze dwa miesiące okropnie się z siostrą kłóciliśmy. Rodzice zagrozili, że nas odeślą więc zawarliśmy rozejm, który trwał do końca – mówił w Czwórce Wojtek Łopaciński.
rozwiń zwiń